کد خبر: 107961 A

رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل:

شناخت ارزش های دفاع مقدس، موفقیت های دانشگاهیان در عرصه علمی را به همرا خواهد داشت.

رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با گرامیداشت یاد و خاطره رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: تولیدات علمی کشور در سایه امنیت از دستاوردهای مهم دوران دفاع مقدس است.

به گزارش ایلنا از بابل، عسکر جانعلی زاده گفت: شناخت ارزش های دفاع مقدس، موفقیت های دانشگاهیان در عرصه علمی را به همرا خواهد داشت.

عسکر جانعلی زاده افزود: به برکت خون شهدا، جوانان ایران به درجات رفیع علمی رسیده‌اند و این خود گویای این است که نسل جوان امروز به آرمان‌های انقلاب و راه شهدا وفادار هستند و با شناخت ارزش‌های دفاع مقدس به موفقیت‌های بزرگی دست می‌یابند.

وی نقش بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را در دوران جنگ تحمیلی از سوی دشمنان را مهم خواند و اظهار داشت: در دوران هشت سال دفاع مقدس رهبری امام خمینی(ره) محور اصلی و تعیین کننده روحیه رزمندگان بود و ایثارگران نیز با پیروی از دستورات ولایت فقیه از هیچ کوششی برای مبارزه و حفظ مرز و ناموس خود دریغ نکرده‌اند.

وی ادامه داد: امام(ره) با هوشیاری تمام دوران جنگ را تبدیل به " فرصتی برای انسجام مردم ایران "، " تبیین مکتب دفاعی اسلام " و " دمیدن روحیه مقاومت در بین مردم و نیروهای مسلح " کردند.

" جانعلی زاده " به نامگذاری افسران جنگ نرم به دانشجویان و نیز فرماندهان جنگ نرم از سوی مقام معظم رهبری به اساتید دانشگاه‌ها اشاره کردو اظهار داشت: مقام معظم رهبری با این دیدگاه به همه دانشگاهیان رسالت حفظ ارزش‌های نظام با پشتوانه علمی و فرهنگی در دانشگاه را مهم برشمرد.

رییس دانشگاه صنعتی بابل ضمن بیان این مطلب که دانشجویان در سنینی قرار دارند که تعداد زیادی از آنان نتوانستند دوران جنگ را درک کنند؛ گفت: امروز دانشجویان نیاز شدید به آشنایی با ابعاد مختلف دوران دفاع مقدس دارند و همین دانشجویان با درایت و دور‌اندیشی توسط مقام معظم رهبری افسران جنگ نرم معرفی شدند.

این مقام ارشد دانشگاه با اشاره به اینکه از طریق اقتدار ملی می توانیم امنیت ملی خود را تضمین کنیم؛ یادآورشد: در دوران هشت سال دفاع مقدس نشان دادیم که با مقاومت و جانفشانی می توانیم کشور عزیزمان را با اعتماد بنفسی که در جوانان وجود دارد، از گزند استکبار در امان بداریم.

آرمان های انقلاب ارزش های دفاع مقدس امام خمینی ایران جمهوری اسلامی ایران جنگ تحمیلی دوران دفاع مقدس مقام معظم رهبری هشت سال دفاع مقدس امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر