کد خبر: 108038 A

همزمان با روز جهانی جهانگردی وهفته گردشگری؛

زنگ گردشگری در مدارسسراسر استان، گردشگر پذیرترین استان کشور و قطب طبیعتگردی ایران روز شنبه ۶ مهرماه به صدا درخواهد آمد.

مدیرکل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: زنگ گردشگری ۶ مهر ماه امسال در مدارس مازندران توریستی ترین استان کشور به صدا درمی آید.

به گزارش ایلنا، سیف الله فرزانه، با بیان اینکه ۵ مهرماه روز جهانی جهانگردی و اولین روز از هفته گردشگری که به عنوان گردشگری و آب نامگذاری شده است اظهارداشت: با مراسم استقبال از نخستین گردشگران در ورودی های استان و پذیرایی از آنها با آش محلی در محورهای ورودی هراز آمل جنب پایگاه اطلاع رسانی و رزرواسیون گردشگری به صورت رسمی آغاز می شود.

وی افزود: در همین روز مراسم پاسداشت روز جهانی جهانگردی به همراه تجلیل از خادمان گردشگری با حضور استاندار در مجتمع تفریحی شهر سبز رامسر برگزار می شود و در این مراسم قرار است برگزیدگان و منتخبین بخش خصوصی در تاسیسات گردشگری شامل مراکز اقامتی، واحدهای پذیرایی، دفاتر خدمات گردشگری، راهنماییان گردشگری و جمعی از بازنشستگان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معرفی و از خدمات ارزنده آنان تقدیر شود.

مدیرکل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: سخنرانی پیش از خطبه مدیر کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در نماز جمعه شهر رامسر یکی از گردشگرپذیرترین شهرهای کشور به منظور تبیین اهداف و چشم انداز توسعه میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از دیگر برنامه های این روز است.

فرزانه یادآور شد: زنگ گردشگری در مدارسسراسر استان، گردشگر پذیرترین استان کشور و قطب طبیعتگردی ایران روز شنبه ۶ مهرماه به صدا درخواهد آمد

وی از برگزاری دوره یکروزه آموزش دهیاران روستاهای هدف گردشگری استان با هدف آشناسازی با صنعت گردشگری در سومین روز هفته خبر داد و یادآور شد: در این روز خبرتگاران استان در قالب یک تور با ظرفیتهای گردشگری استان آشنا خواهند شد.

وی گفت: برگزاری دوره ای ۲ روزه آموزش مشتری مداری برای مدیران و کارکنان تاسیسات گردشگری مازندران از دیگر برنامه هایی است که در ۷ مهرماه سومین روز هفته گردشگری در دستور کار قرار اداره کل مازندران قرار دارد.

مدیر کل مازندران به برگزاری جلسه هم اندیشی با مدیران و کارشناسان و اساتید مرتبط با آب و گردشگری با هدف بررسی نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدات گردشگری دریایی مازندران اشاره کرد و یادآور شد: این نشست تخصصی دوشنبه ۸ مهرماه در سالن اجتماعات اداره کل میراثفرهنگی برپا می شود.

وی در خصوص برنامه های ششمین روز هفته گردشگری گفت: در این روز نشستی کارشناسی با مدیران بانکهای استان در خصوص بررسی وضعیت طرح های متقاضی تسهیلات و طرح های دریافت کننده تسهیلات بانکی برگزار میشود. تا زمینه حل مشکلات سرمایه گذران فراهم و روند ادامه کار آنان گره گشایی شود.

گفتنی است در این روز بهترین آشپز، مهماندار، خانه دار، پذیرشگر، مدیر فنی و راهنمای تور.. تاسیسات گردشگری. استان مازندران توس تشکلهای جامعه هتلداران، واحدهای پذیرایی بین راهی هراز، جهان مورا، کناره و کندوان و دفاتر خدمات مسافرتی و همچنین راهنماییان تور گردشگری انتخاب و معرفی می شوند.

استان کشور ایران تسهیلات بانکی جامعه سالن اجتماعات سرمایه صنایع دستی و گردشگری کارشناسی گردشگری گردشگری استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر