کد خبر: 108104 A

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی مازندران خبرداد:

با پیگیری های به عمل آمده توسط نماینده مردم گلوگاه در مجلس شورای اسلامی و مسئولان، ۱۴ میلیارد تومان اعتبار برای بیمه دکل بندان گلوگاهی اختصاص یافته است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی مازندران گفت: با پیگیری های به عمل آمده توسط نماینده مردم گلوگاه در مجلس شورای اسلامی و مسئولان ۱۴ میلیارد تومان اعتبار برای بیمه دکل بندان گلوگاهی اختصاص یافته است.

به گزارش ایلنا از گلوگاه، علی بابایی کارنامی در جلسه بررسی مشکلات دکل بندان گلوگاه در سالن فرمانداری این شهرستان افزود: برای این منظور ۲۰ میلیارد تومان اعتبار به تصویب رسید که در حال حاضر ۷۰ درصد آن یعنی ۱۴ میلیون تومان اختصاص یافته در نزد سازمان تامین اجتماعی است.

بابایی با بیان اینکه دولت نمی تواند به همه افرادی که بعد از این دچار سانحه می شوند کمک کرده و بیمه پرداخت کند ادامه داد: کارگران دکل بند نیازمند تشکیل اتحادیه و تعاونی برای رفع مشکلات کاری و بیمه ای هستند.

وی خاطر نشان کرد: باید دکل بندان دارای اتحادیه باشند تا بتوانیم حق و حقوق آنان را پیگیری کنیم و تمامی افراد از بیمه برخوردار باشند و از مزایای مناسب برخوردار شوند.

نماینده مردم گلوگاه در مجلس شورای اسلامی نیز با تاکید بر رعایت مسائل فنی در حین انجام کار گفت: متاسفانه عدم استفادده از کلاه و کمربند ایمنی در حین کار مشکلات فراوانی را ایجاد می کند که باید آموزش لازم ارائه شود.

احمد علی مقیمی گفت: دکل بندان گلوگاهی از توانمندی بالایی در این امر برخوردارند و باید بعنوان یک شغل شرافتمند و سخت از آنان در قالب تشکیل اتحادیه حمایت شود.

فرماندار گلوگاه نیز با اشاره به فراهم شدن زیر ساختهای لازم صنعتی و گردشگری در این شهرستان گفت: مشکل بیکاری با آماده شدن زیر ساختهای لازم گردشگری و صنعتی در حال رخت بر بستن است.

سمیع الله مظفری گفت: گلوگاه ۱۴۰ جان باخته دکل بند دارد که از این تعداد تنها ۶۸ خانواده بیمه نیستند و همچنین این شهرستان دارای ۲۰۰ مصدوم و ۶۰۰ مجروح دکل بندی است که فاز اول بیمه جان باختگان دکل بند گلوگاه با اختصاص اعتبار مناسب ۱۴ میلیارد تومانی در حال انجام است.

گفتنی است خانواده های جان باختگان دکل بند گلوگاه از روز شنبه ششم مهر ماه می توانند با مراجعه به تامین اجتماعی گلوگاه و تکمیل پرونده کارهای بیمه ای و مستمری خود را دنبال کنند.

بیکاری تامین اجتماعی خانواده دولت رفاه اجتماعی سازمان تامین اجتماعی فرماندار مجلس شورای اسلامی مشکلات نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر