کد خبر: 109300 A

۱۹ مهرماه؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برگزاری آزمون سراسری قرآن کریم در ۱۹مهرماه سال جاری خبر داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برگزاری آزمون سراسری طرح جامع حفظ، مفاهیم، تدبر و طرح ۱۴۴۷(حفظ و تفسیر جزء ۲۹) قرآن کریم در ۱۹مهرماه سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا از ساری، حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی گفت: به منظور ترویج و احیای فرهنگ و معارف ناب قرآن کریم دراستان آزمون کتبی سراسری حفظ، مفاهیم، تدبر و طرح ۱۴۴۷(حفظ و تفسیر جزء ۲۹) این کتاب عظیم آسمانی با همکاری معاونت امور قرآن و عترت وزارت متبوع و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار می شود.

دبیر شورای قرآن استان در راستای برگزاری این آزمونها اظهار داشت: این آزمونها هم‌زمان بصورت سراسری در سطح۱۱ شهرستان این استان در حوزه های امتحانی شهرستان های(ساری، بابل، آمل، قائم شهر، سیمرغ، چالوس، جویبار، نکا، عباس آباد، گلوگاه و بابلسر) در پنج رشته و ۲۳ سرفصل آموزشی با حضور ناظران و عوامل اجرائی برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مجموع شرکت کنندگان در این آزمونها حدود ۱۵۰۰ نفر است، افزود: حد نصاب قبولی در این آزمون اخذ امتیاز ۶۰ از ۱۰۰ می باشد و به نفراتی که موفق به کسب امتیاز لازم شوند، گواهی نامه پایان دوره اعطا می شود.

ابراهیمی با تأکید بر اینکه ترویج قرآن کریم جامعه را در برابر هجمه‌های فکری، فرهنگی و کج اندیشیها بیمه خواهد کرد، بیان داشت: گسترش فرهنگ قرآنی، آموزش همه جانبه جوانان و نوجوانان، تشویق و ترغیب، سنجش و ارزشیابی میزان موفقیت قرآن‌آموزان در فراگیری و اجرای محتوای دوره‌های آموزشی قرآن از عمده اهداف برگزاری این آزمونهاست.


وی در پایان یادآور شد: نتایج این آزمونها حداکثر تا تاریخ ۲۰/۰۹ / ۹۲ از طریق پایگاه اینترنتی اداره آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت متبوع به نشانی www. quranedu. ir اعلام خواهد شد.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جامعه جوانان و نوجوانان دوره های آموزشی فرهنگ و ارشاد اسلامی قرآن قرآن کریم آزمون ساری بابلسر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر