کد خبر: 109347 A

گمرکات مازندران اعلام کرد:

درآمد گمرکات استان مازندران طی شش ماهه نخست سال۹۲ به ۶۸۱ میلیارد و ۹۶۶ میلیون ریال رسید که نسبت به مدت مشابه در سال۹۱ رشد ۶ درصدی را نشان می دهد.

درآمد گمرکات استان مازندران طی شش ماهه نخست سال۹۲ به ۶۸۱ میلیارد و ۹۶۶ میلیون ریال رسید که نسبت به مدت مشابه در سال۹۱ رشد ۶ درصدی را نشان می دهد.

به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل گمرکات استان مازندران صادرات غیرنفتی مازندران در شش ماهه نخست سال جاری به بیش از ۲۷۰ میلیون و ۷۱۶ هزار دلار رسید. هم چنین در مدت یاد شده ۴۲۱ میلیون و ۳۴۹ هزار دلار انواع کالا نیز وارد استان شد.

ارزش صادرات غیرنفتی گمرکات استان مازندران ۴۰ درصد نسبت به سال قبل رشد نشان می دهد. در این مدت بالغ بر ۱میلیون و ۶۴۱ هزار تن انواع کالای غیرنفتی صادر و ۷۲۸ هزار تن وارد شد که به لحاظ وزنی صادرات و واردات استان به ترتیب ۳۲ درصد افزایش و ۵۰ درصد کاهش نشان می دهد.

بنابراین گزارش اقلام عمده وارداتی طی شش ماهه سال ۱۳۹۲، به گمرکات استان مازندران در این مدت به ترتیب شامل: آهن آلات به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون و ۸۴۳ هزار دلار و سهم ارزشی ۲۴ درصد، گندم به ارزش ۷۴ میلیون و ۵۷۹ هزار دلار و سهم ارزشی ۱۸ درصد، ماشین آلات به ارزش ۴۸ میلیون و۸۴۷ هزار دلار وسهم ارزشی۱۲ درصد، جو به ارزش ۴۴ میلیون و ۸۲۶ هزار دلار و سهم ارزشی ۱۱ درصد از کل واردات و انواع کک به ارزش ۴۴ میلیون و ۴۲۱ هزار دلار و سهم ارزشی ۱۱ درصد بوده است.


عمده واردات گمرکات استان مازندران به ترتیب از کشورهای امارات، فدراسیون روسیه، پاناما، هلند و پنجمین کشور عمده وارد کننده به گمرکات استان مازندران ترکیه بوده است.

اقلام عمده ارزش صادراتی گمرکات مازندران در نیمه نخست سال ۹۲، به ترتیب فرآورده های لبنی و سیمان به ترتیب با ۳۶ و ۳۵ درصد سهم از کل ارزش صادرات، کالاهای صنعتی با ۱۰ درصد و لوله و پروفیل با ۶ درصد از سهم کل صادرات را به خود اختصاص داده اند.

عمده صادرات گمرکات استان مازندران در این مدت به ترتیب به کشورهای عراق، روسیه، آذربایجان، ترکمنستان و پنجمین کشور عمده طرف معامله صادراتی نیز قزاقستان بوده است.

همچنین در این مدت از طریق گمرکات استان مازندران بالغ بر ۷۴ هزار تن انواع کالا شامل تخته، بنزین، ماشین آلات، مازوت و ورق آهن به ارزش ۸۲ میلیون و ۴۲۱ هزار دلار به مقصد افغانستان، پاکستان ترانزیت خارجی گشته است.

استان مازندران درآمد دلار رشد روابط عمومی سیمان صادرات غیرنفتی فرآورده های لبنی قزاقستان هلند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر