کد خبر: 109483 A

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران:

گروه های مردم نهاد در مباحثپیشگیری، آمادگی و مقابله با بحران می توانند نقش بسیار مهمی ایفا کنند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران گفت: یکی از موضوعات مهمی که می تواند توسط سازمان های مردم نهاد مورد توجه قرار بگیرد، مسئله مدیریت بحران و اقدامات مناسب در صورت بروز حوادثطبیعی است.

به گزارش ایلنا از ساری، علی رضا یونسی رستمی در کارگروه تخصصی سازمان های مردم نهاد و مدیریت بحران استان افزود: گروه های مردم نهاد در مباحثپیشگیری، آمادگی و مقابله با بحران می توانند نقش بسیار مهمی ایفا کنند.

وی با بیان اینکه قطعا یکی از موضوعاتی که می تواند آسیب های حوادثطبیعی را بعد از وقوع به حداقل برساند وجود نیروهای کارآزموده و مجرب در برخورد با این اتفاقات است، اظهار داشت: نقش مردم در کاهش بلایای طبیعی به ویژه ساعات اولیه حادثه تعیین کننده بوده و در برخی موارد حیاتی است.

یونسی بیان کرد: با آموزش مناسب به مردم می توان در کاهش تلفات انسانی و جراحت های ناشی از بلایای طبیعی موثر بود.
وی با اشاره به اینکه فقدان آگاهی مردم نسبت به امداد و نجات اولیه گاهی حتی موجب افزایش تلفات انسانی می شود، تصریح کرد: سمن ها می توانند با ایجاد گروه های آموزشی و دادن آگاهی به عموم مردم در این مهم نقش به سزایی داشته باشند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران با اشاره به اهمیت حضور تشکل های مردمی در مدیریت بحران، خاطرنشان کرد: در دنیا دولت ها به تنهایی توان مقابله با بحران و حوادثغیر مترقبه را ندارند و تشکل های غیردولتی نقش اصلی را ایفا می کنند.

امداد و نجات دولت مدیریت بحران مازندران ساری مردم اجتماعی نقش نهاد مهمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر