کد خبر: 109491 A

فرماندار ساری تاکید کرد:

قابلیت‌ها و ظرفیت‌های گردشگری بی‌نظیری در مرکز مازندران وجود دارد که باید به درستی برای گردشگران تبیین شود.

گردشگری علمی موضوعی است که از سوی مراکز علمی و مدارس باید به جامعه شناسانده شود.

به گزارش ایلنا از ساری، جواد واحدی فرماندار ساری در مراسم صبحگاه دبیرستان پسرانه هیئت امنایی ۲۹ آبان ناحیه دو، به بیان لزوم توجه به جاذبه های گردشگری مازندران پرداخت.

وی با اشاره به این که رویکرد ما توسعه گردشگری در شهرستان ساری است، اظهار داشت: قابلیت‌ها و ظرفیت‌های گردشگری بی‌نظیری در مرکز مازندران وجود دارد که باید به درستی برای گردشگران تبیین شود.

واحدی شناساندن جاذبه‌های گردشگری در ساری را از وظایف دستگاه‌های متبوع دانست و افزود: گردشگری علمی موضوعی است که از سوی مراکز علمی و مدارس باید به جامعه شناسانده شود.

وی فاصله دریا، دشت و کوهستان را در شهرستان ساری استاندارد دانست و تصریح کرد: زمینه توسعه گردشگری در مرکز مازندران فراهم است.

وی با بیان این که گردشگری صنعت بزرگی است که در توسعه اقتصادی کشور موثر است متذکر شد: پیش ساخت، راهکار و هدف‌گذاری گردشگری در مرکز مازندران باید برای توریسم تبیین شود.

فرماندار ساری با اشاره به این که نظام بر حفظ میراثفرهنگی تاکید دارد، یادآور شد: در کنار فعال کردن صنعت توریسم باید در جهت صیانت از میراثفرهنگی استان بکوشیم.

واحدی عرصه‌های طبیعی را ظرفیت خوبی برای گردشگری طبیعی دانست و گفت: با وجود گردشگری طبیعی در شهرستان ساری می‌توان در عرصه صنعت و اقتصاد گام موثری برداشت.

استاندارد اقتصاد جاذبه های گردشگری جامعه صنعت فرماندار کوهستان گردشگری ساری علمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر