کد خبر: 109652 A

به منظور ارتقای ارتباطات بین المللی صورت گرفت؛

این تفاهم‌نامه همکاری در ۶ ماده تنظیم و به امضای مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان و مدیر دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در مازندران رسید.

بمنظور ارتقای ارتباطات بین المللی و کمک به ایجاد و شناسایی بازاریابی بین المللی و همچنین رفع موانع صادرات واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان، تفاهم نامه همکاری مشترک بین شرکت شهرک‌های صنعتی و دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در مازندران امضاء شد.

به گزارش ایلنا از ساری، عباسعلی وفایی‌نژاد در جلسه امضای تفاهم نامه همکاری با دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان گفت: صنعت در ارتقاء و توسعه مناسبات بین المللی نقش مهمی ایفا می‌کند و با توجه به ظرفیت‌های قابل توجه در سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف، می‌توان در شناسایی بازارهای هدف، موانع و نیازمندی‌های موجود، ارائه راهکارهایی برای حل مشکلات صادرات، برنامه‌ها و اقدامات مؤثری در این زمینه صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران اظهار داشت: این تفاهم نامه با موضوعات همکاری درخصوص اعزام یا پذیرش هیأتهای تجاری با موضوع صنعت، برگزاری نشستهای تخصصی، همکاری در زمینه انجام تحقیقات، چاپ و انتشار نشریات مشترک، ارائه مشاوره به فعالان عرصه صنعت، ایجاد اتاق مشاوره بازار و توسعه صادرات، شناسایی بازارهای بین المللی و کمک به توسعه صادرات و معرفی اولویت‌های صادراتی به کشورهای هدف و تعیین شرایط تولید، به امضای طرفین رسید.

وفایی‌نژاد افزود: براساس این تفاهم نامه، دو طرف متعهد شدند که در زمینه ایجاد دوره‌های آموزشی، در ارتباط با صادرات و شناسایی بازار هدف و تسهیل در روند صادرات، کمک به جذب سرمایه‌گذار خارجی، برگزاری نشست‌های فصلی و همکاری در جهت رفع مشکلات واحدهای صنعتی به‌منظور حضور در نمایشگاه‌ها و همایش‌های بین المللی، تشکیل هیأت مشاوران برای بازدید از واحدهای تولیدی که توانمندی‌های صادراتی را دارند، همکاری‌های لازم را داشته باشند.

لازم به توضیح است، این تفاهم نامه همکاری در ۶ ماده تنظیم و به امضای مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان و مدیر دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در مازندران رسید.

جمهوری اسلامی دوره های آموزشی سرمایه صنعت مشکلات وزارت امور خارجه وزارت خارجه همکاری ساری صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر