کد خبر: 109763 A

بخشدار دشت‌سر آمل:

در جهت پیشگیری بیماری هاری باید آموزش جانبه‌ای از سوی موسسه انستیتو پاستور شمال کشور انجام شود.

بخشدار دشت‌سر آمل مطرح کرد: در اجرای طرح توانمندسازی مردم در کنترل هاری نیاز به توجه و حمایت مسئولان اجرایی است.

به گزارش ایلنا از آمل، سیدمحمد حسنی ظهر امروز در سمینار آموزشی توانمندسازی مردم در کنترل هاری که با هماهنگی انستیتو پاستور شمال کشور با حضور دهیاران و شوراهای اسلامی بخش دشت‌سر برگزار شد، یادآور شد: با توجه فعال بودن دهیاران این بخش نسبت به دیگر دهیاران بخش‌های شهرستان آمل با اعلام اجرای طرح توانمندسازی مردم در کنترل بیماری هاری از سوی موسسه انستیتو پاستور با اشتیاق موافقت خود را بیان کردند.

وی با اعلام اینکه هم‌اکنون درمان بیماری در کشور یکی از پرهزینه‌ترین بیماری است، اذعان داشت: براساس آمار وزارت بهداشت در سال گذشته حدود ۱۰ میلیارد تومان جهت درمان و پیشگیری این بیماری هزینه شده است.

حسنی با بیان اینکه در جهت پیشگیری بیماری هاری باید آموزش جانبه‌ای از سوی موسسه انستیتو پاستور شمال کشور انجام شود، ابراز داشت: بخشداری دشت‌سر به همراه دهیاران ۱۲ روستا و اعضای شورای اسلامی در اجرای این طرح با این موسسه همکاری لازم را اعلام می‌کند.

بخشدار دشت‌سر آمل با ابراز تاسف از وجود بی‌شمار سگ‌های ولگرد در سطح مختلف این شهرستان تصریح کرد: مسئولان اجرایی، شهرداری آمل، ‌شبکه بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی مازندران و سازمان دامپزشکی مازندران در جهت ساماندهی این سگ‌ها باید همکاری لازم را جهت جلوگیری از این سگ‌های ولگرد در سطح شهرستان‌های استان داشته باشند.

سمینار آموزشی توانمندسازی مردم در کنترل بیماری هاری امروز برای نخستین بار به صورت پایلوت با حضور دهیاران و شوراهای اسلامی بخش دشت‌سر آمل در موسسه انستیتو پاستور شمال کشور(آمل) برکزار شد.

دانشگاه علوم پزشکی درمان درمان بیماری شوراهای اسلامی شورای اسلامی شهرداری وزارت بهداشت روستا دامپزشکی هاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر