کد خبر: 111912 A

۲۶ مهر؛

جشنواره انار اشرف، ۲۶ تا ۳۰ مهر در مجتمع تفریحی توریستی «سبز گستر هوتو» در ابتدای روستای شهیدآباد و در بالادست غار هوتو برگزار میشود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهشهر از برگزاری دومین جشنواره انار اشرف از ۲۶ تا ۳۰ مهر خبر داد.

به گزارش ایلنا از بهشهر، علی اصغر باباکوهی اشرفی در جمع خبرنگاران گفت: جشنواره انار امسال، با همکاری بیشتر مسئولان انجام خواهد شد.

وی گفت: کیفیت برنامه های دومین جشنواره انار نیز بهتر از جشنواره سال گذشته خواهد بود.

وی افزود: برگزاری بازی های بومی محلی با کمک اداره ورزش و جوانان، نمایشگاه گونه های انار اشرف با همکاری جهاد کشاورزی و نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری با کمک اداره گردشگری از جمله برنامه هایی است که در این جشنواره برگزار خواهد شد.

باباکوهی اشرفی از برپایی غرفه هایی برای فروش مشتقات انار، رب انار و…، و عرضه آش، نان سنتی و خوراکی های بومی محلی با همکاری بخش خصوصی نیز خبر داد.

عضو شورای فرهنگ عمومی در ادامه، اظهار داشت: قرائت اشعار بومی محلی و برنامه های هنری توسط انجمن های ادبی و نمایش از دیگر برنامه های جشنواره انار اشرف است که با حضور چهره های شاخص استان و مسئولان استانی و شهرستانی برگزار خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهشهر در پایان، از همکاری فرمانداری، شهرداری های رستمکلا، بهشهر و خلیل شهر و دستگاه های اجرایی مرتبط با این جشنواره قدردانی کرد و گفت: انشاءالله بتوانیم نقش موثری در احیای فرهنگ بومی – محلی و احیای سنت های گذشتگان داشته باشیم.

گفتنی است؛ جشنواره انار اشرف، ۲۶ تا ۳۰ مهر در مجتمع تفریحی توریستی «سبز گستر هوتو» در ابتدای روستای شهیدآباد و در بالادست غار هوتو برگزار میشود.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اداره ورزش و جوانان بازی جهاد کشاورزی دستگاه های اجرایی شاخص شهرداری صنایع دستی و گردشگری گردشگری مسئولان استانی و شهرستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر