کد خبر: 111991 A

با اختصاص ۴۶ میلیارد تومان از محل فروش سهام؛

با اختصاص ۴۶ میلیارد تومان اعتبار از محل فروش سهام، عملیات ارتقاء و تعریض محور هراز شتابی مضاعف گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران گفت: با اختصاص ۴۶ میلیارد تومان اعتبار از محل فروش سهام، عملیات ارتقاء و تعریض محور هراز شتابی مضاعف گرفت.

به گزارش ایلنا از ساری، سید علی اسد ضمن اعلام این مطلب افزود: محور هراز یکی از شریانهای مهم مازندران است که این استان را به پایتخت کشورمتصل نموده و از آنجا که این محور دارای قدمتی تاریخی است، طبیعی است که مشخصات و درجه آن با شرایط حمل و نقل و ترافیک امروز مطابقت نداشته باشد، از این رو عملیات تعریض و چهار خطه شدن آن از سال ۱۳۸۶عملیات آن اجرایی شد.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران در خصوص اقدامات راهسازی در محور هرازعنوان کرد: در سالهای گذشته این اداره کل توانسته ۴۰ کیلومتر از محور ارتباطی هراز را تعریض(ایجاد باند سبقت و چهارخطه) نموده و درحال حاضر نیز ۷۰ کیلومتر از تعریض این محور در حال انجام بوده که ان شاء الله با انجام این عملیات شاهد کاهش تصادفات و سوانح رانندگی در این محور مهم و حیاتی استان باشیم. وی تصریح کرد: این اداره کل علاوه بر عملیات راهسازی در حال حاضر عملیات احداث۸ دستگاه پل بزرگ و همچنین ۱۳ دستگاه تونل را در سطح محور مذکور به اتمام رسانید.

اسد در خصوص بکار گیری نیروی انسانی و ماشین آلات راهسازی در محور مذکور اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۷۰۰ نفر نیروی انسانی با ۴۳۲ دستگاه از انواع ماشین آلات راهسازی، ۶ دستگاه سنگ شکن و ۷ دستگاه بتن ساز در سطح محور هراز مشغول عملیات تعریض و چهار خطه هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران در ادامه کمبود اعتبارات را عاملی مهم در جهت کندی پیشرفت فیزیکی عملیات اجرایی این محور دانست و تصریح کرد: در حال حاضر علاوه بر مشکلاتی از قبیل نبود مصالح مرغوب، شرایط خاص آب و هوایی و جغرافیایی منطقه، کمبود اعتبارات و منابع مالی مناسب، شرایط کاری را در این محور با مشکل جدی مواجه کرده است.

وی ضمن اعلام رضایت از اجرای عملیات تعریض محور هراز عنوان کرد: خوشبختانه با توجه به حضور مهندسان متعهد و کار آزموده در محل پروژه، امید آن است تا هرچه زود‌تر شاهد بهره برداری نهایی از پروژه بوده، چرا که حق مردم شریف ایران اسلامی است که جاده‌هایی ایمن و استاندارد داشته باشند.

استاندارد ایران اسلامی پایتخت ترافیک جاده حمل و نقل راه و شهرسازی استان سهام مدیرکل راه و شهرسازی منابع مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر