کد خبر: 112284 A

معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه ثامن‌الائمه:

در ایران از خودگذشتگی که بسیجی‌ها از خود نشان دادند را به هیچ طریقی نمی‌توانیم به تصویر بکشیم.

هماهنگ‌کننده قرارگاه ثامن‌الائمه مطرح کرد: در ایران از خودگذشتگی که بسیجی‌ها از خود نشان دادند را به هیچ طریقی نمی‌توانیم به تصویر بکشیم.

به گزارش ایلنا از آمل، سید کاظم حسینی‌فر در نهمین یادواره شهدای تخریب شمال کشور و لشکر ۲۵ کربلا در حسینیه‌ ۱۴ معصوم آمل لشکر ۲۵ کربلااز لشکرهای خط شکن دفاع مقدس بیان و عنوان کرد: این لشکر یک گردان با استقامت و استخوان‌داری بود و اگر بخواهیم از چند لشکر مهم و تاثیرگذار جنگ نام ببریم از این لشکر نیز یاد خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه تخریب‌چی‌ها از نیروهای شاخص یگان‌ها بودند و از خودگذشتگی‌های زیادی را از خود نشان دادند، اظهار داشت: ‌‌ همان گونه که بیان و گفتار در صبر حضرت زینب(س) کم می‌آورد وازه نیز در برابر ایثار و ازخودگذشتگی این تخریب‌چی‌ها نیز اندک خواهد بود.

حسینی‌فر با اعلام اینکه هیچ واژه‌ای توان توصیف جوان ۱۵ ساله‌ای که یک پای خود را از دست داده ولی دوباره به میدان مین می‌رود را ندارد، افزود: تجهیزات و می‌ن‌های به کار رفته از سوی عراق از انواع امریکایی بود که تلفات زیادی داشت.

این مسئول با تاکید بر اینکه هر گردانی برای شکل‌گیری ابتدا چند تخریب‌چی وارد آن می‌شد تا شجاعت و ایثار به گردان‌ها منتقل شود، تصریح کرد: شجاعت این تخریب‌چی‌ها مثال زدنی بود.

وی با اشاره به اینکه برای بیان آنچه در دفاع مقدس رخ داده است نیاز به آب و تاب دادن نداریم، افزود: در کشورهای دنیا وقتی یک نفر جان ۱۰ نفر را در جنگ نجات می‌دهد برایش تندیس می‌سازند در حالی که در ایران از خودگذشتگی که بسیجی‌ها از خود نشان دادند را به هیچ طریقی نمی‌توانیم به تصویر بکشیم.

معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه ثامن‌الائمه با اعلام اینکه همین که بتوانیم واقعیت‌ها و ایثارگری‌های دوران دفاع مقدس را به نحو شایسته به نسل جدید منتقل کنیم توانسته‌ایم به رسالت خود عمل کنیم، گفت: امروز باید هنر ما همین باشد که بتوانیم این درس‌ها را به نسل جدید انتقال دهیم.

همرزم شهید برونسی با اشاره به اینکه کار تخریب‌چی‌ها حساس و ظریف بود، افزود: تخریب‌چی‌ها خودشان را به خطر می‌انداختند تا همرزم خود را نجات دهند و این‌ها مستندات و واقعیت‌های جنگ بود که باید بیان شود.

به گزارش ایلنا: در ادامه برگزاری یادواره شهدای تخریب‌چی شمال کشور و لشکر ۲۵ کربلای سند سجلی فرمانده تخریب شهر مریوان و از شهدای تخریب‌چی شمال کشور امروز در آمل رونمایی شد.

شهید اسماعیل حاتمی که عراقی‌ها برایش جایزه تعیین کرده بودند زمانی که اسیر شد حاضر نشد به امام خمینی‌(ره) توهین کند، عراقی‌ها او را با گلوله آرپی‌جی به شهادت رساندند.

امام خمینی ایران حضرت زینب دفاع مقدس دوران دفاع مقدس شاخص عراق کربلا معاون هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر