کد خبر: 113103 A

با هدف نهادینه کردن فرهنگ راهنمایی و رانندگی؛

این شهرک ویژه کودکان و دانش‌آموزان با هدف نهادینه کردن فرهنگ راهنمایی و رانندگی و رعایت قوانین راه‌اندازی شد.

سومین شهرک ترافیک مازندران در شهرستان عباس آباد افتتاح شد. این شهرک ویژه کودکان و دانش‌آموزان با هدف نهادینه کردن فرهنگ راهنمایی و رانندگی و رعایت قوانین راه‌اندازی شد
به گزارش ایلنا از عیاس آباد، صادقعلی درویش گفت: سومین شهرک ترافیک بعد از ساری و رامسر با حضور خانواده‌های معظم شهدا، امام جمعه شهرستان، فرماندار، روسای ادارات، مسئولین نیروی انتظامی و پلیس راهور شهرستان عباس آباد افتتاح شد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان عباس آباد در افتتاح این شهرک بیان داشت: این شهرک ویژه کودکان و دانش‌آموزان با هدف نهادینه کردن فرهنگ راهنمایی و رانندگی و رعایت قوانین راه‌اندازی شد و دانش آموزان و کودکان می‌توانند در این شهرک با علائم راهنمایی و رانندگی از جمله علائم اخطاری و اخباری آشنا شوند.
وی با اشاره به اینکه چنین فضاهایی در نهادینه کردن فرهنگ راهنمایی و رانندگی در کودکان نقش اساسی دارد، افزود: نقش خانواده‌ها نیز در ادامه این راه بسیار حائز اهمیت است و پدران و مادران نیز باید پلیس را در این راه یاری کنند.
در ادامه سرهنگ ساعد جانشین راهنمایی و رانندگی استان مازندران در مراسم گشایش این شهرک ترافیکی با اشاره به اینکه آموزش برای ارتقاء فرهنگ ترافیکی مهم‌ترین اولویت فعالیت پلیس راهور است گفت: با اجرایی شدن طرح همیار پلیس در چند سال گذشته، آمار تصادفات کاهش یافته و هر دانش آموز بعنوان یک پلیس راهنمایی و رانندگی مراقب رعایت قوانین ترافیکی در فضای جامعه است.
وی تصریح کرد: در شهرک ترافیک دانش‌آموزان ابتدا در کلاس‌های آموزشی که با حضور کار‌شناسان بخش ترافیک برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند و سپس با توزیع یک‌سری سئوالات، میزان یادگیری آنان افزایش خواهد شد.
ساعد، مساحت این شهرک را پانصد مترمربع اعلام کرد و ادامه داد: شهرک ترافیک با همکاری مدیریت آموزش و پرورش، سازمان حمل و نقل و پایانه‌ها، شهرداری و پلیس راهنمایی و رانندگی احداثشد.

آموزش و پرورش شهرستان استان مازندران پلیس راهور ترافیک خانواده دانش آموز دانش آموزان راهنمایی و رانندگی فرماندار کودکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر