کد خبر: 113251 A

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران مطرح کرد:

متاسفانه بیش از ۴۰ درصد ساخت و سازهای موجود در ساخت واحدهای مسکونی روستایی و حاشیه شهرها بدون رعایت ضوابط و مقررات ملی ساختمان ساخته می‌شود.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران، الزامی شدن شناسنامه فنی در ساخت و سازهای مسکونی از دستگاه‌های صادرکننده پروانه‌های ساختمانی به خصوص شهرداری‌ها را خواستار شد.

به گزارش ایلنا از ساری، مصطفی خاوری‌نژاد روز در نخستین همایش مهندسی ساختمان، مدیریت شهری و توسعه پایدار که با حضور شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهرهای مازندران در آمل برگزار شد، گفت: این امر باعثبهبود وضعیت ساخت وسازهای مسکونی در استان و نیز اطلاع خریداران مسکن از مشخصات فنی و نیز معماری ساختمان‌ها خواهد شد.

وی، ساخت وسازهای غیرمجاز و بدون ضوابط اصول فنی واحدهای مسکونی در حاشیه شهر‌ها و نیز روستا‌ها را نگران کننده خواند و ادامه داد: متاسفانه بیش از ۴۰ درصد ساخت و سازهای موجود در ساخت واحدهای مسکونی روستایی و حاشیه شهر‌ها بدون رعایت ضوابط و مقررات ملی ساختمان ساخته می‌شود.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران، از شهرداران و مسئولان اداره راه و شهرسازی در شهرستان‌ها و نیز دهیاران در روستا‌ها خواست، جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز و ناامن که چهره شهر و روستا‌ها را نازیبا می‌کند گرفته و برای ساکنان نیز خطرآفرین نشود.

خاوری‌نژاد، همچنین به عقدتفاهم نامه همکاری دوجانبه با سازمان نظام مهندسی ساختمان و سازمان پدافند غیرعامل اشاره کرد و ادامه داد: این همکاری در ساختمانی سازی جدید در استان با هدف ارتقاء به بخش ایمنی خواهد بود.

وی به برگزاری نخستین همایش مهندسی ساختمان، مدیریت شهری و توسعه پایدار که با حضور شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهرهای مازندران در آمل اشاره کرد و افزود: سازمان نظام مهندسی ساختمان با دارا بودن بیش از ۲۱ هزار عضو در رشته‌های هفتگانه مهندسی ساختمان به عنوان تخصصی‌ترین و مورد اعتماد‌ترین مرجع در افکار عمومی در حوزه صنعت ساختمان است که آرای مأخوذه مهندسان منتخب مردم در چهارمین دوره انتخابات شورای شهر‌های استان گواه این مدعاست.

وی یادآورشد: سازمان نظام مهندسی ساختمان به منظور جلب همراهی و همکاری بیش از پیش شهرداران و اعضای شورای شهر با این سازمان و ایجاد تعاملات تخصصی در راستای دستیابی به توسعه پایدار و تخصصی شدن ساخت و ساز نیازمند همراهی و تعامل با همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با صنعت ساختمان است.

خاوری‌نژاد اظهار امیدواری کرد تا مسئولان استانی با توجه به جایگاه این سازمان در صنعت ساختمان و همکاری و همگامی با یکدیگر از این پتانسیل در تحقق شهر خوب و توسعه پایدار شهری به نفع شهروندان استفاده کنند.

اداره راه و شهرسازی توسعه پایدار ساخت و ساز شورای اسلامی شورای شهر شهرداری صنعت مسکن همه دستگاه های اجرایی ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر