کد خبر: 115443 A

استاندار مازندران:

یکی از مهم ترین وظایف همه دستگاه های اجرایی تلاش در راستای حفظ بیت المال و منابع ملی است. / با وجود قوانین موجود، نباید پرونده هایی با مدت زمان طولانی در برخورد با متجاوزین داشته باشیم.

استاندار مازندران گفت: یکی از مهم‌ترین وظایف همه دستگاه‌های اجرایی تلاش در راستای حفظ بیت المال و منابع ملی است.

به گزارش ایلنا از ساری، ربیع فلاح جلودار در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی و منابع طبیعی، این شورا را فرصت مغتنمی برای صیانت از بیت المال و منابع طبیعی دانست و بیان داشت: در دیداری که با آیت الله آملی لاریجانی، رییس قوه قضاییه داشتم ایشان تاکید فراوانی بر مسئله برخورد با متجاوزین به منابع طبیعی و بیت المال داشتند که نشان از اهمیت این موضوع است.

وی با اشاره به صراحت قوانین در برخورد با پدیده تجاوز به اراضی ملی و منابع طبیعی، تصریح کرد: با وجود قوانین موجود، نباید پرونده‌هایی با مدت زمان طولانی در برخورد با متجاوزین داشته باشیم.

فلاح جلوگیری از تجاوز به منابع ملی را نیازمند واکنش سریع و اقدام قاطع دانست و افزود: عرصه‌هایی که جهت بهره برداری به سرمایه گذاران واگذار گردید و اقدامی در آن‌ها صورت نپذیرفت باید به سرعت بررسی و بازپس گیری شود.

نماینده عالی دولت در استان یکی دیگر از مشکلات موجود در مازندران را برداشت غیرمجاز شن و ماسه از بستر رودخانه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: این کار هم نابودکننده محیط زیست و منابع طبیعی و هم مخدوش کننده سیمای استان است.

وی به بهره برداری از معادن استان نیز اشاره کرد و گفت: این کار در دنیا با برنامه دقیق احیا و بهره برداری اجرا می‌شود در حالی که در استان مازندران صرفاً بهره برداری از معادن ملاک شده و اقدام مهمی در راستای احیا صورت نمی‌گیرد.

فلاح جلودار در پایان بر اهمیت جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال تاکید کرد و اظهار داشت: در همه جلسات این شورا شخصاً شرکت می‌کنم و همه مدیران عضو نیز می‌بایست در این جلسه مهم حضور داشته باشند.

آیت الله آملی لاریجانی استان مازندران تجاوز حقوق دولت سرمایه گذاران قوه قضاییه مشکلات منابع طبیعی همه دستگاه های اجرایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر