کد خبر: 115487 A

به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران؛

یادواره ۶۴ شهید کارمند مازندران با حضور خانواده شهدا، مسئولان استانی و شهرستانی، در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) ساری برگزار شد.

یادواره ۶۴ شهید کارمند مازندران با حضور خانواده شهدا، مسئولان استانی و شهرستانی، در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) ساری برگزار شد.

به گزارش ایلنا از ساری، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در یادواره شهدای کارمند استان مازندران، میزبانی برگزاری یادواره را افتخاری برای دانشگاه دانست و گفت: شهدا استادان واقعی دانشگاه‌ها هستند.

دکتر قاسم جان بابایی، به بیان تعریف شهدا از دیدگاه عرفا پرداخت و افزود: عرفا معتقدند شهید به معنای شروع هجرت یگانه انسان‌ها در وادی حق است.

وی، شهادت را مراتب انتهایی کمال دانست و اظهارداشت: در حدیثقدسی خداوند می‌فرماید: هر کس بر من عاشق شود من نیز عاشق او می‌شوم، و هر که من عاشق او شوم، می‌کشمش و هر که را بکشم خون ب‌هایش من هستم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران، ادامه داد: مجاهد کسی است که با هوای نفس خود جهاد کند.
رئیس ستاد یادواره شهدای کارمند مازندران نیز در سخنانی بر ارج نهادن به فکر واندیشه‌های شهدا تاکید کرد و افزود: با برگزاری یادواره شهدا علاوه بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، امام راحل(ره) و رهبر معظم را نیز از خود خوشنود نگه می‌داریم.

سرهنگ سید عبدالله موسوی، ادامه داد: شهید علیرضا نوری به عنوان شهید شاخص قشر کارمند و شهیده سید طاهره هاشمی شهیده شاخص کشور از مازندران هستند و این مایه افتخار ماست.

وی، ادامه داد: اگر استکبار بخواهد در برابر ما بیایستد، همه اقشار جامعه و خانواده شهدا سیلی محکمی به دشمن خواهیم زد.

رئیس ستاد یادواره شهدای کارمند مازندران، خاطرنشان کرد: بر اساس توافقات صورت گرفته یکی از مراکز آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به نام شهید نوری مزین خواهد شد.

گفتنی است رونمایی از سند هویتی سردار شهید علیرضا نوری، سخنرانی سردارعلی فضلی از یادگاران ۸سال دفاع مقدس از جمله برنامه‌های این یادواره بوده است.

استان مازندران امام راحل جامعه خانواده دانشگاه علوم پزشکی رهبر معظم فرهنگ ایثار و شهادت مسئولان استانی و شهرستانی پیامبر ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر