کد خبر: 116042 A

مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی مازندران خبر داد:

رسیدگی به مشکلات کارگران از وظایف اصلی این اداره کل در کنار خدمت‌رسانی به کارفرمایان و تعاون‌گران است. / در سال گذشته ۵ هزار نفر ساعت آموزش به کارگران ساختمانی ارائه شده است.

علی بابایی‌کارنامی در نخستین جلسه هم‌اندیشی اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی کارگران ساختمانی استان گفت: رسیدگی به مشکلات کارگران از وظایف اصلی این اداره کل در کنار خدمت‌رسانی به کارفرمایان و تعاون‌گران است.

به گزارش ایلنا از ساری وی افزود: آموزش ایمنی به کارگران ساختمانی از برنامه‌های ویژه این اداره کل با هدف کاهش حوادثناشی از کار در کارگاه‌های ساختمانی بوده که این مهم در هیچ جای کشور مانند مازندران نیست و بدون هیچ الزام قانونی در استان پیگیری می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه هر ساله شاهد حوادثناشی از کار در استان مازندران هستیم، افزود: در سال گذشته ۵ هزار نفر ساعت آموزش به کارگران ساختمانی ارائه شده است.

قائم مقام وزیر و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران ادامه داد: سعی ما بر این است با کمک انجمن صنفی کارگران ساختمانی بتوانیم تا پایان سال جاری این عدد را دو برابر کنیم تا تغییری گسترده در نگرش این قشر زحمتکش در زمینه ایمنی در کار ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: البته آموزش ایمنی فقط مربوط به کارگران ساختمانی نیست بلکه مهندسی و پیمانکاران نیز باید آیین‌نامه ایمنی پیمانکاران را مطالعه و آموزش ببینند و صلاحیت ایمنی داشته باشند که این مهم با همکاری با نظام مهندسی در حال انجام است.

بابایی‌کارنامی با تشکر از پیگیری‌های مکرر انجمن صنفی کارگران ساختمانی در استان افزود: یکی از معضلات در استان حضور کارگران در برخی از خیابان‌ها و میادین است که امیدواریم انجمن صنفی بتواند این افراد را ساماندهی کرده و از شهرداران نیز می‌خواهیم مکانی مشخص برای تجمع آنان در سطح استان ایجاد کنند.

وی در پایان افزود: خواهش ما از تشکل‌ها این است که با استفاده از شرایط، دیدگاه‌ها و علم روز به سمت پیشرفت حرکت کنند و با قاطعیت پیگیر امور صنفی خود باشند و روی کمک همه جانبه این اداره کل حساب ویژه‌ای باز کنند زیرا اعتقاد ما این است که تنها راه خروج کشور از بحران‌ توجه به تشکل‌هاست.

آیین نامه استان مازندران خدمت رسانی رفاه اجتماعی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی مشکلات هیئت مدیره کارگران ساختمانی ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر