کد خبر: 117160 A

استاندار مازندران مطرح کرد:

استاندار مازندران در بازدید از منطقه گردشگری چشمه سورت با ارائه چند راهکار و صدور دستور خواستار اقدام عملی برای حل مشکلات منطقه در کوتاه ترین زمان شد.

چشمه سورت دهستان پشت کوه روستای سورت، حد فاصل روستاهای اروست و مال خواست در بخش چهار دانگه شهرستان ساری استان مازندران قرار دارد.

به گزارش ایلنا از ساری، ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران، به همراه شجاعی نماینده مجلس شورای اسلامی، معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار، فرماندار و شهردار ساری، معاونین و مدیران کل دستگاههای اجرایی با هدف بررسی طرح‌های توسعه‌ای استان از منطقه گردشگری چشمه سورت بخش چهار دانگه ساری دیدن کردند.

در این بازدید استاندار مازندران با اشاره به اهمیت چشمه سورت در جذب گردشگر و توریسم، گفت: نبود جاده دسترسی مناسب به چشمه از مشلات اصلی منطقه است.

وی با بیان اینکه ۱۰ کیلومتر از این مسیر خاکی و ناهموار است، ادامه داد: شهرداری ساری می‌تواند با توافق سازمان میراثفرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و اداره منابع طبیعی استان به عنوان پیمانکار ساخت جاده دسترسی به چشمه سورت معرفی شود.

ربیع فلاح جلودار، موقعیت چشمه سورت در جهان را بی‌نظیر دانست و گفت: طرح‌های زیادی تا کنون برای حفظ و توسعه این منطقه ارائه شده است اما تا کنون اقدام عملی صورت نگرفته است که لازم است با مطالعه همه طرح‌های پیشنهادی به یک سند جامع مدیریت این سرمایه ملی با ظرفیت گردشگری دست یافت.

استاندار مازندران در این برنامه با ارائه چند راهکار و صدور دستور خواستار اقدام عملی برای حل مشکلات منطقه در کوتاه‌ترین زمان شد.

شایان ذکر است: چشمه سورت دهستان پشت کوه روستای سورت، حد فاصل روستاهای اروست و مال خواست در بخش چهار دانگه شهرستان ساری استان مازندران قرار دارد.

چشمه‌های اسرار آمیز سورت مشتمل بر دو چشمه با آب‌های کاملا متفاوت از لحاظ رنگ، بو و مزه است که یکی از چشمه‌ها با شور و استخر آبی کوچکی که عمدتا در تابستان برای آب تنی استفاده می‌شود و برای درمان دردهای کمر، پا و روماتیسم و امراض پوستی سودمند است و چشمه دیگر که در مجاورت این چشمه قراردارد آبی به رنگ قرمز و نارنجی و کمی ترش مزه که بصورت دائمی و نشتی است و در اطرف دهانه چشمه کمی رسوب اکسید آهن نشسته است.

آب‌های رسوبی این دو چشمه در مسیر خود از بالای کوه به پایین در هزاران سال ده‌ها حوضچه کوچک زیبا در رنگ‌های نارنجی و زرد و قرمز و در اندازه‌های مختلف ایجاد کرده‌اند که اسراری از دنیای مستور و پوشیده طبیعت بکر و دل انگیز را به نمایش گذاشته است.

اشتغال جاده جهان درمان شهرداری فرماندار گردشگری گردشگری و صنایع دستی مشکلات نماینده مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر