کد خبر: 117738 A

برای نخستین بار در کشور؛

همزمان با ۳ پارک محله کلنگ پارک مشاهیر و مفاخر بزرگ ایران برای نخستین بار در کشور در آمل بر زمین زده شد.

همزمان با ۳ پارک محله کلنگ پارک مشاهیر و مفاخر بزرگ ایران برای نخستین بار در کشور در آمل بر زمین زده شد.

به گزارش ایلنا از آمل، مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری آمل ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی ۴ پارک‌محله که با حضور شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهرآمل، روسای سازمان‌های وابسته شهرداری آمل در دفتر شهردار برگزار شد، با بیان اینکه پارک مشاهیر بزرگ آمل در زمینی به مساحت چهار هزار مترمربع احداثمی‌شود، یادآور شد: طراحی این پارک با توجه به بافت تاریخی شهرستان آمل و با در نظر گرفتن فرهنگ مردم این شهرستان در نظر گرفته شده است.

حمیدرضا طاهرنژاد با اعلام اینکه برای شناساندن مردم این شهرستان از المان‌های مشاهیر و مفاخر آمل در فضای باز این پارک مورد استفاده قرار می‌گیرد، اذعان داشت: استفاده از جریان آب در تمام باغ‌های ایرانی که نشانه مظهر ایرانی‌های است، سعی شده با ساخت آب‌نمایی در پارک مشاهیر نشان داده شود.

وی تصریح کرد: در این پارک جهت شناساندن صنایع دستی این شهر تاریخی طرح جمعه بازار هنری لحاظ شده است.

طاهرنژاد با اشاره به اینکه نمونه‌هایی از سردرهای سنتی در ورودی این پارک در نظر گرفته شده که با تلاش همکاران سازمان نوسازی احداثخواهد شد، خاطرنشان کرد: احداثپارک مشاهیر بزرگ آمل فقط به منظور استفاده از این پارک نیست بلکه احیای المان‌های سنتی و قدیمی این شهر است.

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری آمل با تاکید براینکه جهت شناساندن این عالمان بزرگ فضایی برای بازی کودکان طراحی شده است، ابراز داشت: تاکنون بنای تاریخی آمل مظلوم واقع شده در حالیکه این افراد هویت ایران و شهرستان آمل هستند.

به گزارش ایلنا همزمان با این پروژه کلنگ پارک‌ محله مادر، رز و لاله با همکاری دو سازمان نوسازی و بهسازی و سازمان فضای سبز شهرداری آمل بر زمین زده شد.

ایران بازی زمین شورای اسلامی شهرداری صنایع دستی فضای سبز کودکان آمل پارک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر