کد خبر: 118719 A

تحت عنوان «قطعه‌ای از کهن دیار»؛

بخشی از بافت قدیمی شهر را تحت عنوان «قطعه‌ای از کهن دیار» حفظ و مناسب‌سازی می‌شود.

شهردار ساری با تاکید بر ضرورت حفظ هویت تاریخی ساری در تمامی ابعاد و به‌ویژه معماری آن گفت: «قطعه‌ای از کهن دیار» را برای بازدید گردشگران مناسب سازی خواهیم کرد.

به گزارش ایلنا از ساری، مهدی عبوری که به بازدید از بافت قدیمی شهر در چند منطقه مرکز استان پرداخته بود ضمن بیان این مطلب که بخش‌هایی از بافت قدیمی ساری قابلیت پیوستن به نقاط گردشگری را دارند گفت: گردشگری ابعاد مختلفی دارد و اینگونه نیست که همه گردشگران برای دیدن طبیعت یا اماکن تاریخی سفر می‌کنند بلکه بسیاری برای آشنایی با تاریخ معماری از سویی به سوی دیگر می‌روند که با توجه به این امر می‌می توانیم بخش‌هایی از بافت قدیمی ساری را که معماری زیبایی هم دارند برای جذب گردشگرات مناسب‌سازی کنیم.

وی به نمونه‌هایی از این اقدامات در یزد، شیراز، کاشان و کرمان اشاره کرد و گفت: ساری هم می‌تواند به این شهر‌ها پیوسته و معماری کهن خود را به تماشا بگذارد.

مهدی عبوری شهردار ساری با اعلام این خبر که در نظر داریم چنین بخش‌هایی را با عنوان «قطعه‌ای از کهن دیار» مناسب سازی نماییم افزود: حتی می‌توان یک بنای خاص و ویژه را هم با همین عنوان مناسب سازی کرد و شهرداری ساری برای حفظ معماری و تاریخ مرکز استان آستین همت را بالا زده است.

زیبایی شهرداری طبیعت گردشگری معماری یزد ساری حفظ بافت قدیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر