کد خبر: 118767 A

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران خبرداد:

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران از هفده درصدی مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی در مهرماه سالجاری نسبت به مشابه آن در سال قبل خبر داد.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران از هفده درصدی مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی در مهرماه سالجاری نسبت به مشابه آن در سال قبل خبر داد.

به گزارش ایلنا از ساری، علی عباسی تعداد افراد کشته شده بر اثر تصادف در مهر ماه سالجاری را ۶۵ نفر(۶۵ مرد و ما بقی زن) اعلام کرد و افزود: این رقم نسبت به مشابه سال قبل هفده(۱۷) در صد کاهش داشت.

وی تصریح کرد: بر اساس آمار ثبت شده بیشترین فوتی مربوط به شهرستان ساری با ۷و بابل، آمل و بهشهر هر کدام با شش مورد در جایگاه بعدی قرار دارند. عباسی افزود: از این تعداد ۴۷ نفر برون شهریو روستایی، ۱۸ نفر درون شهری است.

عباسی خاطر نشان کرد: از تعداد ۶۵ نفر فوتی تعداد ۲۶ نفر عابر، ۱۲ نفر راننده، ۱۳ نفر موتور سوار، ۱۲ سرنشین و ۲ نفر دوچرخه سوار است.

وی در ادامه از کاهش ۱۷ درصدی مصدومین ناشی از تصادفات نیز خبر داد و افزود: تعداد مصدومین ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به مراکز پزشکی قانونی در مهرماه سالجاری ۱۵۲۵نفر می‌باشد که این رقم درمقایسه با گذشته شش درصد کاهش داشت.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی می‌توانند در امر فرهنگ سازی و اطلاع رسانی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته‌ها و مصدومین در حوادثرانندگی موثر باشند.

استان مازندران تصادف تصادفات رانندگی دستگاه های اجرایی فرهنگ سازی مرگ ساری قانونی پزشکی بهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر