کد خبر: 119663 A

فرماده یگان حفاظت منابع آبزیان استان مازندران خبرداد:

فرماده یگان حفاظت منابع آبزیان استان مازندران از کشف ۶ هزار و ۲۲۵ رشته دام صیادی غیر مجاز در آب‌های ساحلی استان خبر داد.

فرماده یگان حفاظت منابع آبزیان استان مازندران از کشف ۶ هزار و ۲۲۵ رشته دام صیادی غیر مجاز در آب‌های ساحلی استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از ساری، سرهنگ «علی نیازی» فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان استان مازندران اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی نیروهای این یگان ۶ هزار و ۲۲۵ رشته دام صیادی غیر مجاز غضروفی و فلسدار در آب‌های ساحلی استان کشف و ضبط شد.

سرهنگ علی نیازی با بیان اینکه مبارزه با صید غیر مجاز برای حفظ و حراست از منابع آبزی دریای خزر که به ‌عنوان ثروت ملی محسوب می‌شود، از وظایف این یگان است، افزود: نیروهای این یگان طی ۲۷ مرحله گشت مشترک و ۳۱۷ مرحله گشت دریایی در شرایط زمانی و مکانی مختلف موفق شدند، علاوه بر دام‌های مکشوفه، ۸ کیلوگرم ماهی خاویاری، ۴۳ قطعه ماهی استخوانی، یک فروند بدنه قایق، یک فروند قایق پارویی، یک دستگاه موتور قایق دریایی، ۱۸ حلقه لاستیک و۱۹۳ لنگر را کشف کنند.

وی ادامه داد: با شروع فصل صید ماهیان استخوانی در دریای مازندران و به منظور ایجاد امنیت پایدار برای صیادان مجاز پره و ماهیان خاویاری، ایجاد ناامنی و نمایش اقتدار این یگان برای صیادان غیر مجاز، مانور و عملیات روانی و پاکسازی از وجود دام‌های صیادان غیر مجاز و لاروکشی در حریم پره‌ها و صیدگاه‌ها انجام گرفت.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان استان مازندران در پایان ضمن تقدیر از شهروندان از هم استانی‌های مازندران خواست: هرگونه اطلاعات در مورد صید غیر مجاز را به ستاد خبری این یگان به شماره ۰۱۱۲۵۲۸۹۵۵۵ بابلسر اطلاع دهند.

استان مازندران ثروت دریای خزر شبانه روزی کشف و ضبط ساری امنیت یگان بابلسر مجاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر