کد خبر: 121662 A

نماینده مردم میانه:

حال افرادی با توانایی مالی ضعیف هستند که سالهاست ساختمان‌هایی احداثو به اتمام رسانده‌اند اما مسوولین خدمات رسان مخالف اعطای امتیاز هستند در صورتی که براساس مصوبه هیات دولت باید بعد از اتمام ساخت و ساز امتیاز اعطاشود.

ایلنا: نماینده مردم میانه گفت: جلوگیری از ساخت وساز غیرمجاز وظیفه اصلی شهرداری است.
به گزارش ایلنا محمدعلی مددی در جلسه تصمیم گیری در خصوص ساخت وسازهای غیرمجاز در میانه، این معضل اساسی را ناشی از اقدامات ضعیف شهرداری اعلام کرد و افزود: شهرداری نباید اجازه ساخت و ساز غیرمجاز دهد حال افرادی با توانایی مالی ضعیف هستند که سالهاست ساختمانهایی احداثو به اتمام رسانده‌اند اما مسوولین خدمات رسان مخالف اعطای امتیاز هستند در صورتی که براساس مصوبه هیات دولت باید بعد از اتمام ساخت و ساز امتیاز اعطاشود.
وی تنها راه چاره را کنترل قوی عوامل شهرداری وتقویت واحد تخلفات و تقسیم بندی نطارت مناطقی عنوان کرد که در آن‌ها ساخت وسازغیرمجاز انجام می‌شود.
مددی تاکید کرد: نیروهای ثابت و دائمی باید کنترل کنند تا آجر روی آجر قرار نگرفته و شهرداری نیز در این حوزه باید عواملش را تقویت کرده و نظارت دقیق داشته باشد همچنین دادگستری نیز باید هماهنگ با شهرداری عمل کند.
در این جلسه معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری ویژه، با بیان اینکه ساخت و ساز غیرمجاز مشکل اساسی مسوولین است گفت: شهر بدون برنامه رشد می‌یابد زیرا بدون توجه به فضا‌ها و خیابان‌ها ساخت و ساز‌ها و آپارتمان سازی افزایش می‌یابد.
جمشیدعبدالهی با انتقاد از این وضعیت که حاصل کم کاری و ضعف در گذشته است افزود: شهرداری و شورای شهر باید چاره اندیشی کنند.
وی خاطرنشان کرد: چرا شهرداری به ساخت و سازهایی که غیراستاندارد بوده و بدون نظارت نظام مهندسی و دستگاههای نظارتی صورت گرفته و در کمیسیون به آن‌ها اجازه تخریب داده شده توجه نمی‌کند؟
عبدالهی اضافه کرد: چنین ساخت و سازهایی توسط افراد سودجو ساخته و واگذار می‌شود غافل از اینکه این بنا‌ها استحکام لازم را ندارند که در این راستا مسوولین امر و شهرداری باید بدانند همه برای اتفاقات احتمالی مسوولیم.
وی خواستار چاره اندیشی واقدام عملی مسوولین امر از جمله شهرداری در جهت جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز شدو گفت: اگر برنامه ریزی صحیح باشد جلوی ساخت و ساز غیر مجاز و تخریب آن با توجه به وضع اقتصادی مردم گرفته می‌شود.
رئیس شورای اسلامی شهر میانه نیز در این جلسه گفت: دولت مکلف و موظف است زمینهای ارزان قیمت را در اختیار مردم قرار دهد و من متاسفم نمایندگان به جای اینکه به دنبال این کار بروند نزدیک‌ترین راه را انتخاب می‌کنند و آن طرح تفصیلی است که ۹ سال از وقت آن می‌گذرد.
نعمت‌زاده افزود: مردم با وضعیت اقتصادی مناطقی راکه در طرح نبوده و ارزان قیمت است خریداری می‌کنند به طور مثال ساختمانهایی داریم که داخل کمربندی است و فردا در احداثکمربندی تخریب خواهد شد پس ضروری است اول به مردم کم درآمد زمین‌های ارزان قیمت بدهیم که لازمه آن هماهنگ شدن مسکن و شهرسازی، شهرداری و متولیان امر در امرواگذاری زمین بعد از شناسایی مناطق جهت توسعه در آینده است که در داخل طرح تفصیلی و در محدوده قرارخواهد گرفت تا بعد از آن اصول شهرسازی انجام شود.
بهنام صفایی قائم مقام شهرداری میانه نیز در این جلسه رفع مشکل ساخت وساز غیرمجاز را در بهنگام سازی طرح تفصیلی از سوی مبادی ذیربط اعلام کرد.

درآمد دولت رئیس شورای اسلامی شهر زمین ساخت و ساز شورای شهر شهرداری مسکن نماینده مردم دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر