کد خبر: 122350 A

به میزبانی دانشگاه آزاد آمل؛

سومین همایش ملی گیاهان دارویی کشور با حضور معاون طب سنتی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات آیت‌الله آملی آغاز به کار شد.

سومین همایش ملی گیاهان دارویی کشور با حضور معاون طب سنتی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات آیت‌الله آملی آغاز به کار شد.

به گزارش ایلنا، دبیر اجرایی سومین همایش ملی گیاهان دارویی بعد از ظهر امروز هدف برگزاری این همایش را اهمیت جایگاه گیاهان دارویی و شناساندن نقش حیاتی آن در پیشبرد اهداف ملی و منطقه‌ای برای تحقق سلامت و نشاط جامعه بیان کرد و گفت: ستاد اجرایی همایش ملی گیاهان دارویی جهت برگزاری این همایش فعالیت خود را از اردیبهشت ماه امسال آغاز کرده است.

محمد وحدت با اعلام اینکه از آغاز فراخوان مقاله تاکنون حدود ۱۴۵۰ عنوان مقالات علمی به دبیرخانه این همایش ارسال شده است، اذعان داشت: از این تعداد مقالات حدود ۱۰۹۳ مقاله پذیرش شده است.

وی با بیان اینکه در همایش ملی گیاهان دارویی ۶۰ مقاله ارائه و مابقی بصورت پوستر به سمع نظر مهمانان قرار گرفته است، یادآور شد: به دلیل علاقمندان اساتید علمی کشور جهت ارائه مقاله به دبیرخانه همایش کثرت مقالات به گونه ای بوده که از پذیرفتن آنها معذور بودیم.

وحدت بیان داشت: این همایش علاوه بر برگزاری ارائه مقالات علمی در زمینه طب سوزنی و استفاده از گیاهان دارویی، نمایشگاهی جهت آشنایی مدعوین با موضوعات معرفی گیاهان دارویی و خاصیت آنها، فروش برخی گیاهان دارویی برپا شده است.

معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد واحد آیت الله آملی تصریح کرد: تاکنون هیچ یک از دانشگاه های مختلف کشور در زمینه گیاهان دارویی و استفاده از آنها به صورت علمی به برگزاری این همایش نپرداخته است و برای نخستین بار در مراجع عالی علمی در این دانشگاه در حال برگزاری است.

به گفته وی: در سومین همایش ملی گیاهان دارویی سعی شده از اساتید بزرگ علمی در زمینه گیاه شناسی و نحوه استفاده از از گیاهان دارویی به کار گرفته شود تا این بار علمی دانشجویان کشور ما افزایش یابد.

به گزاری ایلنا همایش ملی گیاهان دارویی از امروز به مدت دو روز در دانشگاه علوم تحقیقات و فنا وری آزاد واحد آیت اله آملی در حال برگزاری است.

جامعه دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی درمان و آموزش پزشکی سلامت طب طب سنتی معاون وزیر مقالات علمی فراخوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر