کد خبر: 122930 A

به منظور پانزدهمین مانور زلزله؛

جلسه به منظور هماهنگی پانزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه شهرستان آمل برگزار شد.

جلسه به منظور هماهنگی پانزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه شهرستان آمل برگزار شد.

به گزارش ایلنا از آمل، معاون فرماندار آمل در جلسه هماهنگی مانور زلزله که با حضور مسئولین ادارات و نهادهای مرتبط و اعضای ستاد حوادثو سوانح غیرمترقبه شهرستان آمل در سالن فرمانداری برگزار شد، یادآور شد: با توجه به اینکه ایران در نوار لرزه قرار دارد و به عنوان یکی از کشورهای زلزله خیز جهان از آن یاد می‌شود پس لازم است فرهنگ ایمنی در برابر زلزله نهادینه شود.

سید جعفر رسولی اشاره به اهداف برگزاری جلسه مانور زلزله ابراز داشت: این جلسه بیشتر به منظور برنامه‌ریزی درباره مکان مانور و هماهنگی اعضا ستاد در این رابطه است.

وی افزود: این مانور که با محوریت آموزش و پرورش شهرستان و در دبیرستان شهید بهشتی آمل اجرا می‌شود به عنوان پایلوت برای مانور زلزله و ایمنی در از میان مدارس شهرستان انتخاب شده است.

رسولی اظهار داشت: این مانور که هم زمان با سراسر کشور و در روز دهم آذرماه اجرا می‌‌شود به منظور ایجاد آمادگی لازم در ادارات مرتبط با ستاد بحران و کاهش تلفات و خسارات احتمالی و همچنین افزایش سطح آگاهی در دانش‌آموزان و ایجاد فرهنگ ایمنی در برابر زلزله اعلام شد.

جانشین مدیریت بحران شهرستان با اشاره به طرح همیار پلیس و موفقیت آمیز بودن این طرح در سطح کشور تصریح کرد: این مانور در آشنا ساختن دانش‌آموزان با راهکارهای کاهش خطرات مالی و جانی در زمان بروز حوادثموثر خواهد بود.

آموزش و پرورش شهرستان ایران جهان دانش آموزان زلزله سالن اجتماعات شهید بهشتی فرماندار مدیریت بحران معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر