کد خبر: 124057 A

۱۰ آذر ماه؛

با توجه به وضعیت زلزله خیز بودن کشور، آموزش، خسارت جانی را کاهش می‌دهد. / پنج دستگاه اجرایی در کمیته برگزاری مانور شرکت دارند.

هدف از مانور زلزله و ایمنی مدارس ارتقای و افزایش آگاهی دانش آموزان، انتقال آموزش از دانش آموزان به خانواده‌ها، نحوه پناه گیری صحیح و نحوه خروج از اماکن است.

به گزارش ایلنا از ساری، سید علی ساداتی سلیمی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران گفت: دهم آذر ماه جاری مانور زلزله در مدارس مازندران برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ایران در روی گسل قرار دارد، افزود: با توجه به وضعیت زلزله خیز بودن کشور، آموزش، خسارت جانی را کاهش می‌دهد.

ساداتی با بیان اینکه امسال پانزدهمین مانور زلزله و ایمنی در سطح مدارس اجرا می‌شود گفت: پنج دستگاه اجرایی در کمیته برگزاری مانور شرکت دارند.

وی هدف از مانور زلزله و ایمنی مدارس را ارتقای و افزایش آگاهی دانش آموزان، انتقال آموزش از دانش آموزان به خانواده‌ها، نحوه پناه گیری صحیح و نحوه خروج از اماکن دانست.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران بحثآموزش در زلزله و ایمنی مدارس را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: در گذشته دیده شد که دانش‌آموزان در فضای آموزشی موضوع زلزله را جدی نگرفته‌اند اما واقعا زلزله جدی است.

وی با بیان اینکه مانور زلزله و ایمنی ۱۰ آذر در تمامی مدارس مازندران برگزار می‌شود عنوان کرد: شورای زلزله با چهار کارگروه تدارکات، آسیب‌شناسی، امدادونجات و آتش‌نشان در دوره‌های تحصیلی متوسطه اول و دوم در مدارس شکل می‌گیرد.

آموزش و پرورش ایران خانواده دانش آموزان زلزله سلامت معاون ساری مانور مدارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر