کد خبر: 124119 A

به‌منظور ارتقای ارتباطات بین‌المللی صورت گرفت؛

به‌منظور ارتقای ارتباطات بین‌المللی و کمک به ایجاد بازاریابی منطقه‌ای و جذب سرمایه‌گذاری تفاهم‌نامه همکاری با اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان امضاء شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران گفت: به‌منظور ارتقای ارتباطات بین‌المللی و کمک به ایجاد بازاریابی منطقه‌ای و جذب سرمایه‌گذاری تفاهم‌نامه همکاری با اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان امضاء شد.

به گزارش ایلنا، عباسعلی وفایی‌نژاد اظهار داشت: در راستای توسعه محصولات صادرات‌گرا، شناسایی و تعریف ابزارهای شناخت بازارهای هدف صادراتی، بررسی شرایط و موانع و ارائه راهکار برای حل مشکل صادرات، همکاری و تعامل بیشتری در این زمینه با اتاق بازرگانی داریم. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران بیان داشت: معاونت صنایع کوچک شرکت شناسایی و آنالیزی از روند مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی محصولات صادرات‌گرا در بخش‌های مختلف در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را در دستور کار قرار داده است.

وفایی‌نژاد تصریح کرد: این تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین به‌منظور ایجاد دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی با موضوع صادرات، کمک به جذب سرمایه‌گذار خارجی، برگزاری نشست‌ها و همایش‌های بین‌المللی، اعزام واحدهای صنعتی برای شرکت در تور‌ها و نمایشگاه‌های خارجی، برگزاری جشنواره‌های مشترک انجام تحقیقات و چاپ کتاب انجام می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی مازندران نیز در این جلسه گفت: مازندران دارای شرایط ویژه‌ای است که وجود سه بندر امیرآباد، فریدونکنار و نوشهر، وجود سه فرودگاه در نوشهر، ساری و رامسر و وجود چهار راه مواصلاتی به تهران می‌تواند زمینه‌ساز توسعه تجارت استان باشد.

غلامرضا عشریه افزود: عمده‌ترین واحدهای تولیدی و صنعتی صادرات‌گرا در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فعالیت دارند و همکاری تنگاتنگ این دو مجموعه می‌تواند نتایج مثبت داشته باشد.

وی تصریح کرد: پذیرش هیئت‌های خارجی و اعزام گروه‌های اقتصادی و صنعتی به خارج از کشور سبب تقویت توانمندی‌های واحدهای مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان می‌شود و ارتباط بین دو دستگاه صنعتی و روند توسعه صنعت و جذب سرمایه‌گذاری و توسعه صادرات را شاهد هستیم.

گفتنی است در این مراسم تفاهم‌نامه همکاری در چهار ماده به امضای مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی مازندران رسید.

اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی تجارت سرمایه سرمایه گذاری صنایع کوچک صنعت فرودگاه مشکلات همکاری و تعامل ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر