کد خبر: 126174 A

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائمشهر خبرداد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائمشهر از پیش بینی کاشت کاهو به عنوان کشت دوم در بیش از ۳۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان در سال‌جاری خبر داد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائمشهر از پیش بینی کاشت کاهو به عنوان کشت دوم در بیش از ۳۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان در سال‌جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا از ساری، علی درویش نیا با اعلام مطلب فوق افزود: کشت کاهو تا پایان آذر ماه سالجاری در اراضی شالیزاری این شهرستان ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه توسعه کشت کاهو در اراضی زراعی این شهرستان مرهون زحمات و تلاش‌های کار‌شناسان این مدیریت و مراکز جهاد کشاورزی این شهرستان می‌باشد تصریح کرد: پیش بینی می‌شود تا پایان دی ماه سالجاری سطح کشت کاهو قائمشهر در سالجاری به بیش از ۳۰۰ هکتار افزایش یابد.

درویش نیا با بیان اینکه ارقام کشت شده شامل رقم محلی و پیچ بابلی بوده که در اراضی شالیزاری این شهرستان صورت گرفته، پیش بینی کرد میانگین عملکرد تولید کاهو در واحد سطح حدود ۲۲ تن در هکتار باشد.

وی با اشاره به شرایط جوی فعلی اظهار امیدواری نمود بهره برداران بدلیل کاهش هزینه تولید و اقتصادی‌تر شدن تولید، نسبت به افزایش سطح زیر کشت این محصول از ۱۵۰ هکتار به ۳۰۰ اقدام نمایند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائمشهر پیش بینی کرد از سطوح فوق در سالجاری بیش از ۶۶۰۰ تن کاهو استحصال شود.

وی در پایان با اشاره به درآمد زایی این محصول و بازار مناسب فروش بویژه در شهرستان‌های مجاور استان و کیفیت و کمیت مطلوب کاهوی تولیدی در اراضی زراعی این شهرستان، بر کمک به اقتصاد خانوار و افزایش درآمد بهره برداران و ایجاد اشتغال با ترویج و توسعه کشت این محصول تأکید کرد.

اقتصاد ایجاد اشتغال جهاد کشاورزی درآمد دی ماه کاهش هزینه شهرستان ساری قائمشهر کاهو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر