کد خبر: 126188 A

در راستای توسعه صنعت گردشگری صورت گرفت؛

امسال ۳ هنرستان گردشگری(۲ هنرستان در غرب استان و یک هنرستان در شرق استان) راه اندازی شده است.

محمدعلی امیری، مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در گردهمایی مدیران مدارس شهرستان رامسر گفت: توسعه رشته‌های کاربردی فنی و حرفه‌ای و کاردانش در دستور کار آموزش و پرورش استان قرار دارد.

به گزارش ایلنا از ساری، وی در گردهمایی مدیران مدارس شهرستان رامسر، با اشاره به مشارکت ۱۲.۵ میلیاردی مردم مازندارن به آموزش و پرورش و کسب رتبه دوم کشوری در سال تحصیلی گذشته، گفت: این همت بزرگ هم استانی‌های عزیز نشان از نگاه بلند فرهنگی آن‌ها دارد که مسوولیت ما را در قبال نظام تعلیم و تربیت سنگین‌تر می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه حوزه فرهنگ، حوزه‌ای بسیار حساس، ریشه‌ای و اساسی است، تصریح کرد: وظیفه آموزش و پرورش، آموزش فرهنگ اجتماعی به دانش آموزان است.

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ از اولویت‌های اصلی است که فکر، شخصیت، اقتصاد و… را با خود به همراه دارد، افزود: باید شاکله شهرهای ما بوی فرهنگ و آموزش و پرورش دهد.

امیری با اشاره به معرفی شهرداران بر‌تر در حوزه از فرهنگیان عضو شوراهای اسلامی خواست تا جایگاه آموزش و پرورش را در شورای شهر و روستا تبیین نمایند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در راستای هدایت تحصیلی دانش آموزان، گفت: توسعه رشته‌های کاربردی فنی و حرفه‌ای و کاردانش در دستور کار آموزش و پرورش استان قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش باید در توسعه صنعت گردشگری نقش مهمی ایفا کند، گفت: در این راستا امسال ۳ هنرستان گردشگری(۲ هنرستان در غرب استان و یک هنرستان در شرق استان) راه اندازی شده است.

آموزش و پرورش آموزش و پرورش استان دانش آموزان شوراهای اسلامی شورای شهر صنعت فنی و حرفه ای گردشگری مدیرکل آموزش و پرورش ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر