کد خبر: 128153 A

به همت دانشگاه علوم قرآنی؛

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم از برگزاری همایش بین‌المللی قرآن و تمدن اسلامی خبرداد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم گفت: در همت دیگر از سوی دانشگاه علوم قرآنی همایش بین‌المللی قرآن و تمدن اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا از آمل، حجت‌الاسلام محمد اکبری در همایش تجلیل از خادمین، قاریان، حافظان و فعالان قرآنی شهرستان آمل با اعلام اینکه همایش‌های مختلف به همت دانشگاه علوم قرآنی برگزار می‌شود، اذعان داشت: یکی از آن‌ها همایش قران کریم و تمدن اسلامی است که در هفتمین همایش پژوهش‌های قرآنی صورت خواهد گرفت زیرا معتقدیم امروز پژوهش در قرآن نیاز جامعه است.

وی با تاکید بر اینکه قرات قرآن باید با زبان عمل همراه باشد، اظهار داشت: دل و جان و تمامی سلول‌های بدن نیز آیات کریمه حق را بشنوند و اهتمان به خواندن قران موضوع محوری از نظر قرآن است.

اکبری یکی از معناهای قران نزدیک شدن بیان و عنوان کرد: از نام‌های قرآن نزدیک قلوب انسان‌ها به یکدیگر و به خداوند شمرده شده است.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با اعلام اینکه قرآن را به معنای اجتماع انسانی نیز دانسته‌اند و آن را محل اجتماع آیات تشریعی خداوند می‌دانند، تصریح کرد: قرآن از سوی دیگر محل اجتماع تمام کتب آسمانی است.

وی یادآور شد: قرآن گنجینه تمام معارف اسلامی است و تمام نشانه‌ها، آثار و دل‌های مومنان به قرآن خدا‌شناسی و علوم و معارف قرآن جمع شده است.

اکبری با اشاره به اینکه در دنیای امروز مسلمانان به وجود خارجی قرآن اهتمام ورزند، افزود: وجود خارجی قرآن ائمه اطهار، امام و ولایت است.

این مسئول با تاکید بر اینکه تلاش کنیم از طریق افزایش اجتماعات، قرآن را در جامعه نهادینه کنیم، تصریح کرد: امروز جامعه اسلامی برای نفس کشیدم به پژوهش کردن در زمینه قرآنی بسیار نیازمند است.

وی با اشاره به اینکه تمامی تنش‌ها و مسائل برای شیعیان از طریق تبلیغات قرآن نفی می‌شود و از میان می‌رود، بیان کرد: پاسخ تمام نواقص علوم و مشکلات دنیا در قرآن وجود دارد.

تبلیغات تمدن جامعه جامعه اسلامی شیعیان فناوری قرآن قرآن کریم مسلمانان مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر