کد خبر: 128237 A

در آمل صورت گرفت:

با همت دانشکده علوم قرآنی فعالان، خادمان، مفسیرین و حافظان قرآن کریم در آمل تجلیل شدند.

با همت دانشکده علوم قرآنی فعالان، خادمان، مفسیرین و حافظان قرآن کریم در آمل تجلیل شدند.

به گزارش ایلنا، رئیس دانشکده علوم قرآنی آمل ظهر امروز در مراسم تجلیل از فعالان قرآنی این شهرستان که در دانشگاه علوم قرآنی آمل برگزار شد، تشویق و ترغیب در فرهنگ قرانی را از اصول و موجب گسترش فعالیت‌ها بیان کرد و گفت: تشویق به فعالیت‌های قرآنی نیز از مهم‌ترین اموری است که می‌توان به آن پرداخت.

حجت‌الاسلام محمود ابوترابی با اعلام اینکه دانشکده علوم قرآنی آمل به عنوان یکی از ۲۲ دانشکده فعال علوم قرآنی سراسر کشور در مجموعه دانشگاه علوم و معارف قرآنی فعالیت می‌کند، بیان داشت: امیدواریم بتوانیم از این طریق فرهنگ قرآنی را احیا کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در ایام سال شاهد فعالیت‌های قرآنی گسترده در شهر هستیم، یادآور شد: امیدواریم این شیوه برای همیشه ادامه پیدا کند.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده علوم قرآنی آمل نیز آمل را یکی از شش دانشکده بر‌تر علوم قرآنی در کشور عنوان و بیان کرد: این دانشکده را متعلق به کلان‌شهر مازندران می‌دانیم.

حجت‌الاسلام سیدعبدالله اصفهانی یادآور شد: توسعه پژوهشگاه‌ها و کتابخانه‌ها یکی از مهمترین‌ کارهایی است که می‌توان در زمینه توسعه علوم قرآن انجام داد.

وی با بیان اینکه دانشکده علوم قرآنی آمل دارای ۱۰ هزار و ۳۲۳ عنوان کتاب و ۱۶هزار و ۵۰۰ جلد کتاب است، افزود: تاکنون ۷۵ عنوان نشریه کتابخانه‌ای در این دانشکده به چاپ رسیده که ۳۷۳ نفر دانشجو، استاد و عضو غیر دانشگاهی از این کتابخانه بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش ایلنا در پایان این همایش فعالان، خادمان، مفسیرین و حافظان قرآنی شهرستان آمل با اهدای لوح و جوایز تجلیل بعمل شد.

دانشجو قرآن قرآن کریم کلان شهر معاون علوم آمل دانشکده قرآنی کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر