کد خبر: 128300 A

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران در رزمایش طرح زمستانه خبرداد:

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران در رزمایش طرح زمستانه از آمادگی کامل راه و شهرسازی مازندران درعملیات راهداری زمستانی خبرداد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران در رزمایش طرح زمستانه جهت اعزام ماشین آلات راهداری، گشتهای پلیس راه و گروه‌های امدادی همچون هلال احمر، اورژانس به محورهای کوهستانی و گردنه‌های برفگیر استان برگزار شد ضمن قدردانی از زحمات همه دست اندرکاران در خصوص ایمنی راه‌ها در فصل زمستان عنوان کرد: راهدار سفیر آرامش جاده هاست و در ذهن خود چیزی به جز خدمت به همنوع و رفاه و آسایش آن نمی‌اندیشید.

به گزارش ایلنا از ساری، سید علی اسد در حاشیه این رزمایش عنوان کرد: راهداری عشق خدمت به همنوع بوده و راهدار انسان مخلص و ایثارگری است که رضایت خدای سبحان و خشنودی و آسایش خاطر همه انسان‌هایی که در گذر شریان‌های حیاتی کشور یعنی(راه) در حال عبور و مرور هستند را همواره در اندیشه پاک و بی‌آلایش خود قرار داده است.

اسد در خصوص عملیات راهداری زمستانی اظهار داشت: منظور از راهداری زمستانی، کلیه فعالیت‌ها و اقداماتی است که در مقابله با برف، یخ، کولاک و بهمن در مناطق برفگیر، یخبندان – کولاک گیر راه‌ها به وسیله نیروهای راهدار و با بهره گیری از ماشین آلات و تجهیزات خاص راهداران زمانی انجام می‌شود تا راه برای تردد وسایل نقلیه باری و مسافری آماده شود.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران ضمن اشاره به آمادگی کامل راه و شهرسازی استان درعملیات راهداری زمستانی سال جاری افزود: ذخیره سازی نمک به میزان کافی، تجهیز ماشین آلات راهداری زمستانی، هماهنگی و تعامل بسیار مطلوب با دستگاه‌های ذیربط از جمله پلیس راه، هلال احمر و اورژانس و… از جمله اقدامات درخور توجه این اداره کل در طرح عملیات راهداری زمستانی امسال است.

گفتنی است در طول ۱۰۱۵۵ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی مازندران ۲۰ راهدارخانه ثابت و سیار فعالیت کرده که ۲۹۱ نفر از راهداران سخت کوش در قالب ۳۳ اکیپ راهداری زمستانی و با ۲۲۰ دستگاه ماشین آلات راهداری در ۳۵۰۰ کیلومتر از راههای برفگیر و کوهستانی استان به انجام فعالیت‌های راهداری زمستانی مشغول خواهند شد.

ایمنی راه ها پلیس راه جاده ذهن راه و شهرسازی راه و شهرسازی استان زمستان عشق مدیرکل راه و شهرسازی وسایل نقلیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر