کد خبر: 128506 A

برادر شهیده طاهره هاشمی:

در معرفی شهیده سیده‌طاهره هاشمی به عنوان شهیده شاخص خانواده این بزگوار هیچ نقشی نداشته است.

برادر شهیده طاهره هاشمی شهیده شاخص سال ۹۲ گفت: در معرفی شهیده سیده‌طاهره هاشمی به عنوان شهیده شاخص خانواده این بزگوار هیچ نقشی نداشته است.

به گزارش ایلنا از آمل، سید قاسم هاشمی صبح امروز در کنگره ملی شهیده طاهره هاشمی در سالن اریکه آریایی آمل با بیان اینکه ایشان در زمره ۲۲ شهیده مطرح شده در سال‌های قبل بود، یادآور شد: شهیده در نخستین تظاهرات‌های مردم آمل که با حضور بانوان برگزار می‌شد حضور داشت و به عنوان برنامه‌ریزان و حمایت‌کنندگان پیرامون آن‌ها نقش ایفا می‌کردند.

وی اظهار داشت: در آن زمان خواهرم کلاس اول یا دوم راهنمایی بود و به همراه خواهر کوچکترم در این راهپیمایی حضور داشت.

هاشمی با اعلام اینکه خطاب من به نسل جوان است، گفت: هنر با نگاه کردن و دیدن می‌سر می‌شود اما بسیاری افراد می‌بینند اما چیزی تشخیص نمی‌دهند.

وی افزود: هنر تداعی‌گر بهشت است و ایران از دیرباز مهد هنر بوده است اما هنر اسلامی پس از انقلاب اسلامی و پیروزی آن شکل دیگری پیدا کرد.

این برادر شهید با بیان اینکه شهیده طاهره با کارهای هنری ساده و مواد اولیه پیام ایدئولوژیک خوبی را صادر کرده است، گفت: آثار هنری و گرافیکی، انشا‌ها و دست‌نوشته‌های ایشان به یادگار باقی مانده است اما بسیاری از آثار ایشان نیز مفقود شده است.

به گفته وی: ایشان با خلاقیت و هنرنمایی نسبت به شرایط و موقعیت زمانی خود جلو‌تر اقدام می‌کرد و دیدگاه بازتری داشت.

هاشمی با اشاره به اینکه کارهای هنری ایشان ساده و بدون آموزش صورت گرفته بود و با محتوا و باانگیزه بود با انتقاد از برخی پوسترهای مربوط به شهدای دانش‌آموز و دانشجو بیان کرد: زمانی که خود آمریکا به نقش داشتن در کشتار دانش‌آموزان و دانشجویان ایرانی اعتراف می‌کند چرا هنرمندان ما که باید از زمان خود جلو‌تر باشند نمی‌توانند واقعیت را انعکاس دهند.

وی با بیان اینکه ایشان تحصیل کردن برای عبرت گرفتن و پی بردن به رازهای جهان می‌دانست، گفت: ایشان با هدف متعالی اسلام آشنا بود و براساس آن اقدام می‌کرد هرچند سن کمی داشت.

ایران جهان خانواده خلاقیت دانش آموز دانش آموزان و دانشجویان دانشجو شاخص نسل جوان هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر