کد خبر: 130318 A

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی مازندران تاکید کرد: خانواده‌های مازندرانی واکسن‌های ۹ گانه را جدی بگیرند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی مازندران تاکید کرد: خانواده‌های مازندرانی واکسن‌های ۹ گانه را جدی بگیرند.

به گزارش ایلنا از آمل، فرهنگ بابامحمودی در کنفرانس علمی روش‌های تشخیص آزمایشگاهی هپاتیت B در موسسه انستیتوپاستور شمال کشور با بیان اینکه دانشمندان زندگی انسان را به لحاظ درمانی به سه دسته تقسیم می‌کنند، یادآور شد: امروز دنیا شرایطی را تجربه می‌کند که روش‌های تشخیصی موجود است اما درمان‌ها دشوار شده است.

وی تصریح کرد: ارگانیسم‌ها نسبت به درمان مقاوم‌تر شده‌اند، اگرچه بشر به سمت مراحل پیشرفته‌تر زندگی حرکت کند درمان بیماری‌ها نیز سخت‌تر می‌شود.

بابامحمودی با تاکید بر اینکه امروز دیگر مشکل انسان‌ها، بیماری‌های عفونی نیست، اظهار داشت: علت اصلی مرگ و میر شهرها، سرطان، بیماری‌های قلبی عروقی و تصادفات به شمار می‌رود.

وی افزود: هنوز در بسیاری از کشورهای فقیر هنوز بیماری‌های عفونی عامل اصلی مرگ و میر است.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه در سال‌های اخیر نام موسسه انستیتوپاستور شمال کشور در درمان بیماری تب شالیزار درخشیده است، اظهار داشت: این بیماری عفونی به خوبی در مازندران کنترل شده است.

وی با بیان اینکه التهاب سلول‌های کبدی هپاتیت ایجاد می‌کند، گفت: لزوم تشخیص این بیماری‌ها در مراحل مختلف وجود دارد.

بابامحمودی با اشاره به اینکه کشورها از نظر هپاتیت به سه دسته تقسیم می‌شوند، تصریح کرد: کشورهای زیر هفت درصد مبتلا به هپاتیت، دو تا هفت درصد و بیشتر از هفت درصد تقسیم می‌شوند که ایران در رده کشورهای بین دو تا هفت درصد مبتلا به هپاتیت قرار دارد.

ایران بیماری های قلبی عروقی خانواده دانشگاه علوم پزشکی درمان درمان بیماری سرطان فقیر مرگ مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر