کد خبر: 130331 A

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سوادکوه خبرداد:

جمعیت هلال احمر شهرستان سوادکوه، آمادگی ۲۴ ساعته برای خدمات‌رسانی به هموطنان و مسافران را دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سوادکوه، با اشاره به برنامه‌های طرح زمستانه این جمعیت، گفت: جمعیت هلال احمر شهرستان سوادکوه آمادگی ۲۴ ساعته برای خدمات‌رسانی به هموطنان و مسافران دارد.

به گزارش ایلنا از سوادکوه، «جهانگیر آذری» با اشاره به آمادگی جمعیت هلال احمر شهرستان سوادکوه در طرح امداد و نجات زمستانی سال‌جاری به برخی از ویژگی‌های طبیعی و جغرافیایی شهرستان سوادکوه اشاره کرد و افزود: با آغاز فصل سرما، افزایش برودت هوا، بارش باران و برف به ویژه در مناطق سردسیر کوهستانی و برف‌گیر احتمال بروز حوادثغیرمنتظره همانند ریزش کوه، سقوط بهمن، آب گرفتگی و انسداد راه‌ها وجود دارد.

وی از همکاری جمعیت هلال احمر شهرستان سوادکوه با ادارات و نهادهای مختلف برای خدمات‌رسانی در محور سوادکوه خبر داد و خاطرنشان کرد: جمعیت هلال‌احمر به منظور اقدامات پیشگیرانه برای کاهش تلفات ناشی از حوادثزمستانی تدابیر ویژه برای کنترل عبور و مرور با همکاری پلیس راه و راه و ترابری و اورژانس اقدام کرده است و این آمادگی به منظور امدادرسانی به موقع به حادثه دیدگان و اسکان و تأمین نیازهای ضروری برای در راه ماندگان در جمعیت هلال احمر وجود دارد. *سوادکوه ۵ پایگاه ثابت و سیار امداد و نجات دارد.

آذری به برخی از وظایف تخصصی جمعیت هلال‌احمر اشاره کرد و گفت: مدیریت بهینه امکانات و تجهیزات امدادی در پایگاه‌های ثابت و سیار و استقرار در محورهای کوهستانی و برف‌گیر، انجام عملیات جست‌وجو و نجات مصدومان و مجروحان گرفتار شده در برف و بوران و حوادثرانندگی، ارائه خدمات امدادی اسکان اضطراری مسافران و در راه ماندگان و حوادثو سوانح، اتخاذ تدابیر لازم برای دپوی مواد غذایی و تأمین وسایل گرمایشی در پایگاه‌های گردنه‌های برف‌گیر، ارائه خدمات فوریت‌های درمانی ضروری به مصدومان، مجروحان، انتقال و جابه‌جایی مصدومان ناشی از تصادفات و سوانح از وظایف تخصصی جمعیت هلال‌احمر است.

وی با بیان اینکه طول محور ترانزیتی سوادکوه از ابتدای قائمشهر تا ابتدای محور فیروزکوه حدود ۱۰۰ کیلومتر است، گفت: فعالیت‌های جمعیت هلال احمر شهرستان سوادکوه در چهار پایگاه ثابت گدوک، ارفع ده، جوارم و شیرگاه و یک پست امداد زمستانی در منطقه دو گل شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه شمالی انجام می‌شود.

آذری به تجهیزات و امکانات جمعیت هلال‌احمر شهرستان سوادکوه برای طرح امداد و نجات زمستانی اشاره کرد و افزود: پنج دستگاه آمبولانس و دو دستگاه خودرو مجهز به دستگاه‌های ست نجات هیدرولیک به منظور رهاسازی محبوسان در تصادفات و یک دستگاه خودرو آرگو که قابلیت تردد در برف و کولاک سنگین برای امدادرسانی را دارد در این شهرستان مستقر شده‌اند.

*فعالیت ۲۲ امدادگر آموزش در محور سوادکوه

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سوادکوه از حضور ۱۷ امدادگر و نجات‌گر داوطلب آموزش دیده و پنج نفر از کارکنان این جمعیت به عنوان راننده و مسئول پایگاه به صورت روزانه در محور سوادکوه خبر داد.

وی به وجود امکانات لازم به منظور اسکان در راه ماندگان محور سوادکوه اشاره و یادآوری کرد: در پایگاههای گدوک و ارفع‌ده و شیرگاه امکانات لازم به منظور اسکان در راه ماندگان، لوازم و اقلام امدادی از قبیل(کنسروجات و مواد غذایی و امکانات گرمایشی و پتو) به صورت دپو وجود دارد تا در شرایط اضطراری به در راه ماندگان و آسیب دیدگان اسکان اضطراری داده شود.

آذری از آمادگی ۲۴ ساعته هلال احمر در فصل زمستان خبر داد و گفت: پایگاه‌های جمعیت هلال احمر شهرستان سوادکوه به طور ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات امدادی به هموطنان و حادثه دیدگان و در راه ماندگان هستند و در زمان تصادفات و حادثه به محل اعزام و پس از انجام کمک‌های اولیه امدادی در صورت نیاز، به طور رایگان مصدومین و مجروحین را به نزدیک‌ترین مرکز درمانی انتقال می‌دهند.

وی افزود: معمولاً حادثه دیدگان منطقه گدوک و مناطق بالادست را به بیمارستان حضرت امام(ره) فیروزکوه و حادثه دیدگان پائین دست ورسک را به بیمارستان شهداء زیراب و مصدومین و مجروحین منطقه شیرگاه را به بیمارستان‌های رازی و ولی عصر(عج) قائمشهر انتقال می‌دهند.

*۱۱۲ شماره ندای امداد برای خدمات رسانی امداد و نجات

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سوادکوه با درخواست از مسافران برای خودداری از مسافرت‌های غیرضروری در فصل سرما، خاطرنشان کرد: هموطنان و مسافران ضمن رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی از عدم نقص فنی خودرو مطمئن بوده و چنانچه در مناطق کوهستان و برف‌گیر سفر می‌کنند از تایر خودرو یخ‌شکن استفاده نموده و به همراه خود البسه گرم، مواد غذایی فاسد نشدنی، زنجیر چرخ و… داشته باشند و در صورت نیاز با تلفن ۱۱۲(ندای امداد) تماس گرفته تا در اسرع وقت تیم‌های امدادی به یاری آن‌ها بشتابند.

آذری به حوزه فعالیت جمعیت هلال احمر شهرستان سوادکوه اشاره و یادآوری کرد: پایگاه امداد زمستانی گدوک علاوه بر ارائه خدمت در حوزه شهرستان و استان مازندران و در زمان شرایط نامساعد جوی و برف و بوران حتی تا سه راهی امیریه فیروزکوه و سر چمن را نیز پوشش امدادی می‌دهند.

*جمعیت هلال احمر برای خدمت رسانی خط و مرز ندارد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سوادکوه با بیان اینکه معمولاً بیشترین حادثه و در راه ماندن هموطنان را در حوزه فیروزکوه داریم، افزود: ارائه خدمت به هموطنانی که نیاز به کمک و امداد داشته باشند خط و مرز برای جمعیت هلال احمر مطابق اصول اساسی این جمعیت، معنی و مفهوم ندارد.

وی از آمادگی یک یا دو تیم آماده مجهز در جمعیت هلال احمر شهرستان سوادکوه به صورت آماده باش خبر داد و گفت: در زمان مسدود شدن محور و یا برف و بوران شدید درخواست از شهرستان معین(قائمشهر بابل بندپی ساری) جهت کمک رسانی به منطقه انجام خواهد شد.

بیمارستان پلیس راه تلفن جمعیت هلال احمر خدمات رسانی خدمت رسانی زمستان کوهستان مسافران هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر