کد خبر: 130334 A

استاندار مازندران:

دفع زباله و شیرابه صدماتی را به بخشی از جنگلهای اطراف و محیط زیست وارد کرده که به مرور اگر اقدامی جدی صورت نگیرد شاهد نابودی محیط زیست و جنگل خواهیم بود.

استاندار مازندران با اشاره به انباشت و دفن ۱۵۰ تن زباله روزانه در نور گفت: دفع زباله و شیرابه صدماتی را به بخشی از جنگلهای اطراف و محیط زیست وارد کرده که به مرور اگر اقدامی جدی صورت نگیرد شاهد نابودی محیط زیست و جنگل خواهیم بود.

به گزارش ایلنا از ساری، ربیع فلاح در حاشیه بازدید از محل دفن زباله شهرستان نور گفت: این مکان در زمینی به مساحت ۸ هکتار وبه مدت ۱۲ سال است که برای دفن زباله استفاده می شود.

وی با اشاره به اینکه وضعیت کنونی رضایت بخش نیست افزود: با توجه به توریستی بودن منطقه باید اقدامی جدی برای دفع بهداشتی زباله در نور صورت گیرد.

فلاح تاکید کرد: دولت در این زمینه بودجه کافی را دارا نیست و شهرداریهای منطقه از توان خصوصی ونیروهای منطقه استفاده کرده و کارهای مهم و سریع در این زمینه انجام دهند.

استاندار مازندران تصریح کرد: گزینه های مختلف و برنامه های متفاوتی برای دفع زباله منطقه ارائه شده است که باید این راههکارها بررسی و سریعترین برنامه ای که به بازدهی و نتیجه میرسد اجرا شود.

استاندار مازندران هم چنین در بازدید از تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی چمستان گفت: این تصفیه خانه در قسمت ابنیه ۷۵ در صد پیشرفت عمرانی داشته است.

وی با اشاره به اینکه تجهیزات این تصفیه خانه به زودی تکمیل و در دهه فجر افتتاح می شود افزود: تاکنون ۵۵۰ میلیون تومان هزینه ساخت این مجموعه بوده است و برای تکمیل و راه اندازی نیز ۵۵۰ میلیون تومان دیگر نیاز دارد.

فلاح بیان داشت: بیش از ۷۰ واحد صنعتی در این شهرک مشغول فعالیت هستند.

بودجه جنگل دولت دهه فجر زباله محیط زیست مازندران ساری استاندار نور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر