کد خبر: 130351 A

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار:

سرمایه گذاری صنعت طیور به گونه‌ای باشد که منجر به زنجیره ارزش شود. / تأثیرگذاری تشکل جوجه یک روزه در صنعت استان باید بیشتر شود.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار مازندران که در نشست با اعضای انجمن جوجه یکروزه استان سخن می گفت از سهم ۳۷ درصدی مازندران در تولید جوجه یکروزه کشور خبر داد و گفت: تولید جوجه یک روزه جایگاه ویژه‌ای در صنعت دارد و با تولید قابل توجه در این بخش و برنامه‌ریزی صحیح امکان صادرات و حضور در بازارهای منطقه فراهم می شود.

به گزارش ایلنا از ساری، علی احسانی ضرورت حمایت و تقویت از این صنعت را مورد تاکید قرار داد و افزود: تأثیرگذاری تشکل جوجه یکروزه در صنعت استان باید بیشتر شود و در این زمینه ایجاد برنامه صحیح برای تأمین نهاده‌های مورد نیاز صنعت جوجه یکروزه بسیار مهم است.

وی ادامه داد: دستگاههای متولی استان بویژه سازمان جهادکشاورزی و صنعت، معدن و تجارت با در نظر گرفتن نقش تعیین کننده تولید جوجه یکروزه در قیمت نهایی گوشت مرغ، می بایست برنامه ریزی درست برای کنترل نوسانات قیمت مرغ و تنظیم بازار داشته باشند تا زمینه حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده فراهم شود.

احسانی با بیان اینکه صنعت طیور مازندران همانند دیگر حوزه‌های کشاورزی از اهمیت ملی برخوردار است، گفت: توسعه سرمایه گذاری در مازندران دغدغه جدی استانداری است و سرمایه گذاری در این صنعت به گونه‌ای باشد که منجر به زنجیره ارزش شود.

اشتغال تنظیم بازار سرمایه گذاری صنعت صنعت معدن و تجارت کشاورزی گوشت مازندران ساری طیور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر