کد خبر: 131579 A

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران:

هدف اصلی ورزش در آموزش و پرورش ایجاد انگیزه، شور و شادابی، تقویت قوای جسمانی و کشف استعدادهاست.

هدف اصلی ورزش در آموزش و پرورش ایجاد انگیزه، شور و شادابی، تقویت قوای جسمانی و کشف استعدادهاست.

به گزارش ایلنا از ساری، سیدعلی ساداتی در دومین جلسه شورای ورزشی مدارس استان با بیان اینکه هدف اصلی ورزش در آموزش و پرورش، تربیت دانش آموزان در جمیع جهات است، گفت: هدف اصلی ورزش در آموزش و پرورش ایجاد انگیزه، شور و شادابی، تقویت قوای جسمانی و کشف استعدادهاست.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات ورزشی دانش آموزی، از اهداف فرعی ورزش در دستگاه تعلیم و تربیت است، افزود: یکی از اهداف برگزاری مسابقات ورزشی دانش آموزی، کشف استعداد‌ها و کمک به ورزش است.

وی با بیان اینکه ورزش باید در زندگی مردم نهادینه گردد، تاکید کرد: تقویت ورزش دانش آموزی و درون مدرسه‌ای، توجه به ورزش همگانی است.

ساداتی افزود: مبنای تربیت در ورزش، سلامتی خود، خانواده و جامعه است.

در ادامه این جلسه، سهرابی رییس اداره تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی اداره کل آموزش و پرورش، گزارش فصلی فعالیت‌های حوزه تربیت بدنی در سه ماهه گذشته در خصوص برنامه ریزی مسابقات ورزشی مدارس استان که با اولویت طرح‌های ملی برگزار خواهد شد را ارائه کرد.

در این جلسه بر همکاری بیشتر دستگاه‌های ذی ربط در امر ورزش مدارس به ویژه اداره کل ورزش و جوانان استان و صدا و سیمای مرکز مازندران تاکید شد.

آموزش و پرورش اداره کل ورزش و جوانان تعلیم و تربیت جامعه خانواده دانش آموزان سلامت مدرسه معاون ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر