کد خبر: 133454 A

کنگره ۱۰ هزارو چهارصد شهید مازندران: / ۵

استکبار از ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در ایران نگران است، با تعابیری چون حقوق بشر و تاثیرگذاری ایران اسلامی می‌خواهند جلو پیشرفت ایران را بگیرند / نمی‌توانیم با کشور استکباری نظیر آمریکا که ادعای دروغین حقوق بشر و آزاداندیشی را سر می‌دهد ولی در عمل هر لحظه اقدام به ترور ناجوانمردانه در کشورهای اسلامی می‌کند، اعتماد کنیم.

عزت‌الله ضرغامی دقایقی پیش در اجلاسیه پایانی سرداران و ۱۰ هزار شهید مازندران در مصلی امام خمینی(ره) ساری، اظهار کرد: کسی با خدا معامله می‌کند ضرر در کارش نیست، با زنده بودن فرهنگ ایثار و شهادت فرهنگ قرآنی و معنوی در جامعه اسلامی جاری و ساری است.

به گزارش ایلنا از ساری، وی افزود: راه شهدا ادامه دارد چرا که شهدا به دنیا نشان دادند این راه تا قیام امام زمان(عج) تداوم دارد.

رئیس سازمان صداوسیما با بیان اینکه شهدا چشم و چراغ ملت بوده و خانواده‌های شهدا در گمنامی مطابق زندگی می‌کنند، افزود: زندگی بسیاری از خانواده شهدا و ایثارگران مانند مردم عادی بوده و این افراد با طی کردن مراتب علمی هر روز بر توفیقات علمی و فرهنگی و سیاسی این نظام می‌افزایند.

ضرغامی در ادامه با اشاره به اینکه ملت ایران کینه آمریکا را می‌داند ولی ایران همواره در مذاکره با آمریکا بازی برد - برد را لحاظ می‌کند، افزود: از آنجا که سابقه آمریکا تعدی و تجاوز علیه ایران بوده هیچ‌گاه حاضر به عذرخواهی نیست.

رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: استکبار از ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در ایران نگران است، با تعابیری چون حقوق بشر و تاثیرگذاری ایران اسلامی می‌خواهند جلو پیشرفت ایران را بگیرند.

رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه شهدا مایه دلگرمی ملت بوده و برکات بسیاری برای نظام اسلامی داشته و دارند، تصریح کرد: انسان‌های مومن مانند شهدا با خدا معامله می‌کنند و جای آنان در بهشت برین است.

وی افزود: منافقین در اتحادیه اروپا جایگاه دارند و اعضای پارلمان اروپا با آنان ملاقات می‌کنند در حالی که ایران را ناقض حقوق بشر می‌دانند.

ضرغامی بیان کرد: چگونه باید کشورهای استعمارگر را ناقض حقوق بشر ندانیم در حالی که نمی‌توانیم به آسانی در کشورهای خارجی و بدون هماهنگی در آن کشور‌ها نماز اقامه کنیم و در زیارتگاه‌های آنان عبادت کنیم آیا می‌توان ادعای حقوق بشری را در آن کشور‌ها از سوی استعمارگران شنید، در عین حال نباید فراموش کنیم که اتحادیه اروپا هم هرزگاهی به بزرگان ما اهانت می‌کند.

رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه نظام باید با سران فتنه برخورد جدی کند و از مصامحه دوری کند، افزود: ملت ایران در ۹ دی مواضع خود را اعلام کرده و تابع محض ولایت فقیه هستند.

ضرغامی بیان کرد: نمی‌توانیم با کشور استکباری نظیر آمریکا که ادعای دروغین حقوق بشر و آزاداندیشی را سر می‌دهد ولی در عمل هر لحظه اقدام به ترور ناجوانمردانه در کشورهای اسلامی می‌کند، اعتماد کنیم.

وی بیان کرد: مقاومت و بیداری اسلامی ملت ایران به عنوان الگوی کشورهای اسلامی تبدیل شده و همه این موفقیت‌ها مرهون رشادت‌های سرداران شهید و جوانان رشید این مرز و بوم است.

رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه مدیران کشور باید همه اختلافات درون کشور را به صورت عادی و با یکدیگر رفع کنند، افزود: نباید مدیران اختلافات خود را به سایت‌ها و خبرگزاری‌ها برسانند و با هم دعوا کنند، چرا که این اتفاق سبب سلب اعتماد مردم از آنان شده و دشمن را شاد می‌کند.

ضرغامی با بیان اینکه حقوق بشر آمریکا حربه زنگ‌زده‌ای بوده که دیگر فاسد شده است، افزود: متاسفانه هویت استکبار جهانی برای ملت‌های آزاده جهان شناخته شده، بنابراین آمریکا و کشورهای استکباری نمی‌توانند دم از حقوق بشر بزنند.

وی با بیان اینکه متاسفانه امروز ما در زمینه ماهواره اجاره‌نشین ماهواره‌های دیگر کشور‌ها هستیم، افزود: اگر مسئولان وقت دهه ۶۰ تا ۷۰ به ما کمک می‌کردند تا ماهواره‌ای به نام ایران ایجاد می‌کردیم امروز محتاج اجاره‌نشینی ماهواره‌های کشورهای مختلف نبودیم، هرازگاهی که این کشور‌ها منافع خود را ببینند اقدام به قطع شبکه‌های ماهواره‌ای ما می‌کنند.

رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: کشورهای استکباری دلیل قطع شبکه‌های ایرانی فارسی‌زبان را سیاسی بودن این شبکه‌ها عنوان کرده‌اند، در حالی که ما فیلم درگیری‌ها و اغتشاش‌های افراد را در فتنه ۸۸ برای سازمان ملل فرستادیم و به آنان گفتیم که اگر این افرادی که به عنوان اغتشاش‌گر در خیابان‌ها ریختند دم از آزادی می‌زنند چرا باید با مردم را زد و خورد کرده و آنان را زخمی کنند.

ضرغامی با بیان اینکه ملت ایران در ۹ دی و انتخابات ریاست جمهوری با حضور میلیونی و پرشور خود توطئه‌های استکبار را منکوب کرد، تصریح کرد: متاسفانه شبکه‌های ماهواره‌ای نظیر بی‌بی‌سی فارسی، صدای آمریکا و نظایر آن‌ها در فتنه ۸۸ به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده بودند که مجری برنامه مردم را به اغتشاش در خیابان‌ها هدایت می‌کرد، حال این کشور‌ها و این شبکه‌ها دم از حقوق بشر زده و ایران را ناقض حقوق بشر می‌دانند.

وی با بیان اینکه متاسفانه شبکه‌های استکباری از فتنه ۸۸ به عنوان اتاق جنگ برای تخریب ایران استفاده کردند، افزود: این شبکه‌ها مثل آشپزی به مردم جهان آموزش بمب می‌دادند تا اغتشاش‌گران در خیابان‌ها بیایند.

رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: آیا با آموزش بمب اتم و ایجاد هیجان برای اغتشاش در خیابان‌ها پس از انتخابات ۸۸ می‌توان دم از حقوق بشر زد.

ضرغامی با اشاره به قطع شبکه‌ جهانی سحر توسط کشورهای استکباری گفت: چطور آنان ایران را ناقض حقوق بشر می‌دانند ولی به خاطر فیلمی که یک شهروند اسرائیلی را به تعبیر آنان بد جلوه دادیم به بهانه حقوق بشر شبکه سحر ما را قطع می‌کنند.

ضرغامی افزود: مادامی که ملت ایران پاسدار ارزش‌های شهدا بوده و از کیان و ناموس خود پاسداری می‌کند و تابع محض ولی‌فقیه بوده هیچ کشور استکباری یارای مقابله با آن نیست، چراکه خون‌های پاک شهدا استکبار را هرچه زود‌تر از جهان محو می‌کند.

استکبار ایران ایران اسلامی بیداری اسلامی جهان حقوق بشر شهروند فرهنگ ایثار و شهادت کشورهای اسلامی ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر