کد خبر: 133781 A

مدیرکل سازمان اوقاف و امورخیریه مازندران:

مدیرکل سازمان اوقاف و امورخیریه مازندران از تشکیل کارگروه توسعه و بهره‌وری اقتصادی وقف به منظور بهره‌مندی مردم از آثار وقفی در این استان خبرداد.

مدیرکل سازمان اوقاف و امورخیریه مازندران از تشکیل کارگروه توسعه و بهره‌وری اقتصادی وقف به منظور بهره‌مندی مردم از آثار وقفی در این استان خبرداد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین ستار علی‌زاده شامگاه جمعه در همایش یاوران وقف واقع در مصلی امام‌خمینی(ره) آمل تعریف وقف را در ابعاد مختلفی بیان کرد و گفت: وقف منشور چند وجهی است که می‌توان در سه بعد فردی و اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی برشمرد.

وی با بیان اینکه آثار وقف در بعد فردی و اجتماعی مبارزه با حرص، تکاثر و خودمحوری را به همراه دارد و از باقیات‌الصالحات است، یادآور شد: در بعد فرهنگی آثار وقف نشر فرهنگ، دین و معنویت در جامعه و به نوعی استمرار حیات طیبه است.

علی‌زاده با تاکید براینکه متولیان در امر وقف دارای نام و نشان و همیشه مستمر هستند، اظهار داشت: وقف به نوعی یک انفاق بی‌منت، تعاون، روحیه همدلی و همکاری در بین بشریت و بزرگ‌ترین خادم جامعه است.

مدیرکل سازمان اوقاف و امورخیریه مازندران با اشاره به اینکه وقف به لحاظ فردی و اجتماعی وفاق و عدالت اجتماعی است، ابراز داشت: در بعد فرهنگی نیز وقف باعثتوسعه ارزش‌های دینی و معنوی در جامعه می‌شود.

وی کشوری در عرصه وقف را کشوری روبه رشد و پیشرفت بیان و عنوان کرد: توجه به آثار فرهنگی وقف موجب توسعه مراکز فرهنگی و مذهبی در جامعه می‌شود.

علی‌زاده با اعلام اینکه در حوزه آثار اقتصادی وقف هم‌اکنون ۲۱ پروژه عمرانی در مازندران در دست اجراست، اذعان داشت: این پروژه‌ها در سطح ۱۴ هزار مترمربع با اعتباری بالغ بر ۱۶ هزار میلیارد تومان از سوی سازمان در حال اجراست.

برگزاری همایش بزرگ «ناصرالحق» در مازندران

این مسئول با بیان اینکه برای ساماندهی این پروژه‌ها کارگروه توسعه و بهره‌وری اقتصادی در این استان تشکیل شده است، بیان داشت: با تشکیل این کارگروه بتوانیم به صورت تجمیعی پروژه‌هایی را تعریف کرده و مردم از آثار و برکات وقف بیش از گذشته بهره‌مند شوند.

علی‌زاده از برگزاری همایش بزرگ ناصرالحق در این استان خبرداد و گفت: ناصر کبیر از مفسران، محدث، فقیه صاحب نام و نشان دوره خود بوده که بقعه متبرکه آن در شهر آمل واقع شده است.

وی با بیان اینکه بنیانگذار مدرسه حوزه علمیه و به گفته برخی از علما بنیانگذار تشیع در مازندران بوده است، تصریح کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و پیوند خویشاوندی با مردمان یمن همایش بزرگی از این شاعر زیردست و محدثعلوم مختلف در شهرستان آمل برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران در پایان خاطرنشان کرد: طبق تاکیدات ولایت فقیه این مکان به عنوان قطب فرهنگی تبدیل می‌شود و برای ارادت‌مندان به اهل بیت نماز جماعت و کلاس‌های فرهنگی، مذهبی و دینی برگزار خواهد شد.

امام خمینی اهل بیت بهره وری جامعه دین رشد فردی و اجتماعی مقام معظم رهبری ولایت فقیه یمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر