کد خبر: 133802 A

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه آمل خبرداد:

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه آمل از راه‌اندازی بزرگ‌ترین مرکز تخصصی و مدرسه تربیت قرآن مازندران در آمل خبرداد.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه آمل از راه‌اندازی بزرگ‌ترین مرکز تخصصی و مدرسه تربیت قرآن مازندران در آمل خبرداد.

به گزارش ایلنا از آمل، رسول علیخانی‌ در همایش یاوران وقف واقع در مصلی امام‌خمینی(ره) آمل با بیان اینکه نخستین دستور تشکیل ستاد موقوفات در فرمانداری‌های شهرستان استان در آمل صورت گرفته است، یادآور شد: تشکیل این ستاد به معاونت سیاسی و عقیدتی نیز گزارش شده است.

وی با تاکید براینکه با توجه به دستور‌العمل جامع به منظور تعامل و دیدگاه‌های موقوفات جلسات به صورت فصلی در این شهرستان برگزار خواهد شد، اظهار داشت: اجرای این برنامه‌ها با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری جهت راه‌اندازی قطب فرهنگی در بقاع متبرکه است.

علیخانی با اعلام اینکه حرکت و کار اوقاف اداری و جهادی انجام می‌پذیرد، اذعان داشت: سعی می‌شود هیات‌های امنا بقاع متبرکه و امام‌زادگان در این شهرستان به کار جهادی توجه بیشتری داشته باشند.

این مسئول تشکیل شواری فرهنگی و قرآنی در جوار بقاع متبرکه را یک اصل بیان و عنوان کرد: با تلاش هیات‌های امنا در اماکن مذهبی باید در رقبه‌ها طرح جامع فرهنگی به اجرا درآید.

وی با بیان اینکه اعضای هیات امنا و مدیران اجرای جهت ارتقاء کارآمدی بقاع متبرکه تلاش کنند، افزود: باید توجه داشت که در این بقاع برنامه‌های اولویت‌دار و ویژه در دستور کار قرار خواهد گرفت.

علیخانی با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به تربیت ۱۰ تا ۱۵ میلیون حافظ قرآن در کشور از راه‌اندازی مراکز تخصصی و مدرسه تربیت حفظ قرآن در این شهرستان خبرداد و گفت: این مرکز طی دو ماه آینده در آمل جهت اشاعه فرهنگی و مذهبی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه آمل با تاکید براینکه امروزه دشمنان اسلام از طریق ماهواره و اینترنت سعی در نابودی فرهنگ و اعتقادات مذهبی ما دارند، ابراز داشت: برای جلوگیری از نابودی اشاعه فرهنگی در بین جوانان خیمه‌های معرفت را در مساجد و امام‌زادگان راه‌اندازی کنیم.

به گزارش ایلنا، در پایان این همایش از خبرنگار خبرگزاری ایلنا به همراه روسای سابق اوقاف آمل، واقفین، متولیان، هیات‌امنا بقاع، همیاران وقف و چهار خبرنگار اصحاب رسانه به عنوان خبرنگار بر‌تر وقف این شهرستان تجلیل به‌عمل آمد.

اصحاب رسانه امام خمینی اینترنت قرآن ماهواره مدرسه مقام معظم رهبری راه آمل اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر