کد خبر: 133811 A

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس مازندران:

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس مازندران از استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس مازندران با اعتبار ۱۱۰ میلیارد ریالی خبر داد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس مازندران از استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس مازندران با اعتبار ۱۱۰ میلیارد ریالی خبر داد.

به گزارش ایلنا از ساری، قربانعلی شیرزاد در بازدید از مدارس رامسر اظهار داشت: ۱۸۰۰ کلاس استان به بخاری تابشی و ۷ هزار و ۱۶۹ کلاس استان به سیستم‌های حرارتی مرکزی و پکیج مجهز می‌شوند. شیرزاد بیان داشت: امسال در سایه همدلی دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه بند ۹-۳ به ازای مصرف یک متر مکعب گاز خانوار ۱۰۰ریال افزایش که از این محل در کشور تاکنون ۱۰۰۰ میلیارد ریال محقق که سهم مازندران ۱۱۰ میلیارد ریال است.

وی تصریح کرد: در این راستا تمامی مدارس زیر سه کلاس که از سیستم گرمایشی نفتی یا گازی استفاده می‌کنند، بخاری برقی تابشی جایگزین نصب می‌شود.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس مازندران با بیان اینکه تعداد بخاری‌های تابشی مدارس زیر سه کلاس استان ۱۸۰۰ عدد است، گفت: برای مدارس بیش از سه کلاس نیز که تعداد آن هفت هزار و ۱۶۹ کلاس است به سیستم‌های حرارتی مرکزی و پکیج مجهز می‌شوند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون ۲۸۰ پروژه نیمه‌کاره در بخش‌های مختلف فصل آموزش و پرورش، سالن‌ها و استخرهای ورزشی و کانون‌های فرهنگی تربیتی در دست اجرا است که برای تکمیل آن ۱۲۰۰ میلیارد ریال مورد نیاز است.

شیرزاد با بیان آنکه مازندران در زمینه مشارکت خیران مدرسه ساز جایگاه سوم کشور را دارد افزود: در پانزدهمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز مازندران خرداد ماه سال‌جاری خیران استان ۴۵۰ میلیارد ریال تعهد کردند که تاکنون ۶۰ درصد محقق و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۶ درصد رشد داشته است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس مازندران افزود: در دهه فجر امسال نیز ۱۲ پروژه در قالب ۹۴ کلاس با زیر بنای ۱۱ هزار و ۹۰۵ متر مربع با اعتبار ۶۳ میلیارد ریال در مازندران به بهره‌برداری می‌رسد.

آموزش و پرورش بودجه دولت دهه فجر رشد قانون کانون های فرهنگی گاز مدرسه نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر