کد خبر: 136405 A

مدیر امور بهره‌برداری از سدهای مازندران:

تاکنون ۸۳ درصد از حجم مخازن ذخیره سدهای مازندران آبگیری شد. / پیش بینی می‌شود بالغ بر ۹۵ درصد حجم ذخیره سدها تا شروع فصل زراعی آبگیری شود.

مدیر امور سدهای استان مازندران گفت: تاکنون ۸۳ درصد از حجم مخازن ذخیره سدهای مازندران آبگیری شد.

به گزارش ایلنا، سیروس نیری، با اشاره به اتمام فصل زراعی گذشته در شهریور ماه سال جاری گفت: این شرکت با تمهیداتی که اتخاذ نمود آبگیری سدهای استان را بلافاصله شروع و تا کنون موفق شد به میزان ۲۶۵ میلیون متر مکعب آب در مخازن سدهای استان ذخیره نماید.

مدیر امور سدهای استان مازندران حجم مخازن ۱۰ سد استان را ۳۲۰ میلیون متر مکعب اعلام کرد وافزود: پیش بینی می‌شود بالغ بر ۹۵ درصد حجم ذخیره سد‌ها تا شروع فصل زراعی آبگیری شود.

نیری میزان آبگیری دو سد شهید رجایی ساری و البرز سوادکوه که مهم‌ترین سدهای در دست بهره برداری استان هستند را به ترتیب ۱۲۴ و ۱۲۹ میلیون متر مکعب اعلام نمود و افزود: ۷۶ درصد حجم مخزن سد شهید رجایی و ۸۵ درصد مخزن سد البرز آبگیری شد امیدواریم با بارش مناسب و در پی آن ابدهی رودخانه‌های تجن و بابلرود شاهد آبگیری کامل این سد‌ها در اوایل سال آینده شاهد باشیم.

شایان ذکر است در مازندران ۱۰ سد مخزنی دردست بهره برداری وجود دارد که این سد‌ها قادرند سالانه ۴۲۰ میلیون متر مکعب آب را تنظیم و در اختیار کشاورزی و شرب استان قرار دهند.

استان مازندران کشاورزی مازندران ساری حجم سدهای مخازن رجایی سد آبگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر