کد خبر: 136432 A

سرپرست فرمانداری ویژه آمل تاکید کرد:

سرپرست فرمانداری ویژه آمل با اشاره به مشکل افت شدید گاز در شهرستان آمل تاکید بر ذخیره‌سازی صنایع کشاورزی، تولیدی و صنعتی در این شهرستان داشت.

سرپرست فرمانداری ویژه آمل با اشاره به مشکل افت شدید گاز در شهرستان آمل تاکید بر ذخیره‌سازی صنایع کشاورزی، تولیدی و صنعتی در این شهرستان داشت.

به گزارش ایلنا از آمل، سیدجعفر رسولی صبح امروز در جلسه رفع بحران افت فشار گاز در این شهرستان با بیان اینکه امسال استان مازندران به مانند سال ۸۶ با سرمای شدیدی مواجه است، یادآور شد: با توجه به این سرما این استان با مشکل افت شدید گاز مواجه می‌شود.

وی ابراز داشت: آمل با توجه به جایگاه و موقعیتش در استان متاسفانه با مشکل قطعی و افت شدید گاز روبروست که این مساله در کمیته بحران مازندران نیز مطرح شده است.

وی با اعلام اینکه در آن کمیته نسبت به خط لوله تقویتی تغذیه محور سرخرود به این شهرستان تاکید شده است، اذعان داشت: با راه‌اندازی این خط لوله باری از مشکلات افت گاز در این شهرستان رفع خواهد شد.

رسولی با اشاره به اینکه امسال مهم‌ترین مساله قبل از مشکل قطعی، ذخیره‌سازی از سوی صنایع کشاورزی، تولیدی و صنعتی است، بیان داشت: هر کدام از دستگاه‌های اجرایی باید در این زمینه با مدیران واحدهای تولیدی، کشاورزان و معدن‌داران تاکید داشته باشند که نسبت به این امر اقدام کنند.

سرپرست فرمانداری ویژه آمل در اشاره به خبازی‌ها و نانوایی عنوان کرد: اداره بازرگانی و اتاق اصناف با توصیه به خبازان جهت دریافت سوخت همکاری لازم داشته باشند.

وی هم‌اکنون بیشترین سوخت مصرفی گاز استان را در منازل بیان کرد و گفت: در حالی‌که ۱۲ درصد این مصارف در صنایع انجام می‌شود که با ذخیره‌سازی واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی مازندران باری از مشکل افت شدید گار در این شهرستان رفع خواهد شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آمل در ادامه این جلسه با اعلام اینکه ۷۰ درصد سوخت واحدهای صنفی و خبازی این شهرستان تامین شده است، اذعان داشت: هم‌اکنون هرکدام از این واحد‌ها یک الی ۲ هزار لیتر سوخت ذخیره‌سازی کردند.

عباسعلی زمانی با بیان اینکه تعدادی دیگر از افراد جهت دریافت سوخت به شرکت نفت آمل معرفی شده است، یادآور شد: با تامین این تعداد از واحد‌ها خبازان در زمان بحران آمادگی کامل در جابه‌جایی مشعل گاز به دوگانه‌سوز را خواهند داشت.

اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان استان مازندران تغذیه دستگاه های اجرایی سرما کشاورزی گاز مشکلات معدن نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر