کد خبر: 136480 A

مدیرکل راه آهن شمال خبر داد:

میزان بارگیری و تخلیه محمولات بندر امیرآباد از طریق شبکه ریلی در ۹ ماهه امسال بیش از ۱۲۰ هزار تن بوده است.

مدیرکل راه آهن شمال گفت: میزان بارگیری و تخلیه محمولات بندر امیرآباد از طریق شبکه ریلی در ۹ ماهه امسال بیش از ۱۲۰ هزار تن بوده است.

به گزارش ایلنا از ساری، یوسف گران پاشا اظهار داشت: راه آهن شمال در ۹ ماهه سال جاری بیش از ۱۲۰ هزار تن بار که عموماً محموله سیمان شهرهای شاهرود و فیروزکوه بوده را به بندر امیرآباد حمل کرد.

وی ادامه داد: طی این مدت بارهای دیگری از جمله شیشه، گچ، کانتینر و صندوق چوبی را به بندر امیرآباد حمل و یا ترانزیت کرده است.

مدیرکل راه آهن شمال با بیان اینکه میزان حمل بار بندر امیرآباد توسط شبکه ریلی از ابتدا سال ۸۱ تا سال ۸۴ روند صعودی داشته است گفت: به طوری که از ۱۴ هزار تن بار حمل شده توسط قطار‌ها در سال ۸۱ به ۲۶۷ هزار تن در سال ۸۳ رسیده بود که متاسفانه از سال ۸۴ روند نزولی را طی کرده به طوریکه درسال ۸۶ این میزان به ۱۳ هزار تن تقلیل یافت.

گران پاشا با اشاره به ضرورت حمایت از حمل و نقل ریلی و ضرورت کاهش نرخ تعرفه‌ها افزود: خوشبختانه با حمایت‌های مسئولین در زمینه رفع مشکلات و تامین واگن‌های باری و همچنین تا حدودی کاهش نرخ تعرفه‌ها، میزان حمل بارهای بندرامیرآباد با استفاده از شبکه ریلی از سال ۸۷ دوباره روند صعودی پیدا کرده است بطوریکه میزان آن از ۴۷هزار تن در سال ۸۷ به ۱۶۰ هزار تن در سال ۹۱ رسیده است.

وی یادآور شد: در ۹ ماهه امسال نیز تاکنون بیش از ۱۲۰ هزار تن عملیات بارگیری و یا تخلیه بار‌ها توسط شبکه ریلی صورت گرفت.

مدیر کل راه آهن شمال خاطرنشان کرد: امسال با رایزنی‌های به عمل آمده در زمینه جذب بار بخش زیادی از سیمان صادراتی فیروزکوه و شاهرود توسط راه آهن به امیرآباد حمل می‌شود و از سوی دیگر امسال گچ وارده از کشور ترکمنستان به مقصد سرخس نیز به میزان یک هزار و۵۰۰ تن توسط راه آهن حمل شده است.

گران پاشا اظهارداشت: در بندر امیرآباد سه شرکت حمل و نقلی ریلی بخش خصوصی با دارا بودن واگن‌های لبه بلند و کوتاه، مسقف، مسطح، مخزن دار و امکانات خوب فعال است و راه آهن نیز همکاری خوبی با صاحبان بار جهت برنامه ریزی و جابجایی دقیق و سریع بار‌ها خواهد داشت.

وی افزود: راه آهن شمال نیز طی ۹ ماهه امسال بالغ بر یک میلیون و ۳۴ تن بار را حمل کرد.

بخش خصوصی ترکمنستان حمل و نقل راه آهن سیمان مشکلات ساری تن امیرآباد ریلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر