کد خبر: 136936 A

فرماندار بهشهر:

آبگیری این سد، مشکل کمبود آب زمین های کشاورزی پایین دست را برطرف کرده و زمین های موجود در این مناطق را از بی آبی نجات خواهد داد.

فرماندار بهشهر گفت: بهره برداری از سد گلورد، کشاورزی منطقه شرق مازندران را با تحول روبه رو کرده و موجب افزایش تولیدات کشاورزی خواهد شد.

‌به گزارش ایلنا از بهشهر، محمدتقی نورزاد در جلسه شورای اداری بهشهر که در فرمانداری این شهر برگزار شد اظهار کرد: این طرح بزرگ به پیشرفت فیزیکی۷۰ درصد رسیده است و در صورت تامین به موقع بودجه و اعتبار، سال آینده آبگیری خواهد شد.

وی بیان کرد: آبگیری این سد، مشکل کمبود آب زمین‌های کشاورزی پایین دست را برطرف کرده و زمین‌های موجود در این مناطق را از بی‌آبی نجات خواهد داد.

فرماندار بهشهر افزود: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات شهرستان در بخش عمرانی، کمبود شدید منابع و اعتبار است که موجب تعویق در بهره برداری از طرح‌های عمرانی شده است.

نورزاد ادامه داد: در حال حاضر در شهرستان، ۱۶۵ طرح عمرانی در دست اجراست که میانگین پیشرفت فیزیکی این طرح‌ها، حدود ۴۳ درصد است.

وی به احداثجاده دسترسی رستمکلا به بندر امیرآباد اشاره کرد و گفت: پس از واگذاری این طرح به سازمان بنادر و کشتیرانی، روند ساخت اینجاده شدت بیشتری گرفته و فاصله چندانی با بهره برداری ندارد.

نورزاد ادامه داد: بهره برداری از اینجاده می‌تواند مشکلات متعدد مربوط به بروز حوادثو تلفات ناشی از آن در جاده بهشهر به بندر امیرآباد را به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش دهد.

وی همچنین از واگذاری ۲۴۰ واحد مسن مهر این شهر تا پایان سال خبر داد و گفت: دیگر واحدهای مسکن مهر بهشهر نیز در حال ساخت است که با اعطای تسهیلات مورد نیاز به پیمانکاران، در آِیند‌های نزدیک این واحد‌ها در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

بودجه جاده زمین شورای اداری کشاورزی مسکن مهر مشکلات بنادر بهره بهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر