کد خبر: 137858 A

با حضوراستاندار مازندران صورت گرفت؛

با حضور استاندار مازندران و معاون عمرانی استانداری، فاز نخست پروژه ساحل سبز بابلسر به بهره برداری رسید.

ایلنا: با حضور استاندار مازندران و معاون عمرانی استانداری، فاز نخست پروژه ساحل سبز بابلسر به بهره برداری رسید.

به گزارش " ایلنا " از ساری، " ربیع فلاح جلودار " در مراسم افتتاح این پروژه با بیان اینکه شهرهای مازندران باید الگوی شهرسازی اسلامی باشند، گفت: پروژه های شهری باید بر اساس ظرفیت ها، اولویت بندی و تعریف شوند.

وی اجرای طرح ساحل سبز در بابلسر را تحسین کرد و افزود: این پروژه باید به عنوان پایلوت در سایر شهرهای ساحلی مازندران اجرا شود.

" فلاح " ادامه داد: برای استفاده بهینه از ظرفیت گردشگری مازندران و ایجاد اشتغال و درآمد، باید زیرساخت های لازم را فراهم کنیم.

وی توجه به مبلمان و فضای سبز شهرها را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: باید با برنامه ریزی اصولی فضای شهرها را به صورت متوازن توسعه دهیم تا ماندگار شود.

استاندار مازندران نقش مردم در توسعه فضای سبز شهری را مهم قلمداد کرد و گفت: هر شهروند با کاشتن یک درخت می تواند به زیبایی شهر کمک کند.

" فلاح " خاطرنشان کرد: دریا علاوه بر ظرفیت های گردشگری، یکی از ذخیره های عظیم اقتصادی است که سهم مهمی در تولید و اشتغال ایفا می نماید.

نماینده عالی دولت در استان به اجرای چند طرح پرورش ماهی در قفس دریایی در غرب مازندران اشاره کرد و افزود: این کار مدتی ست که در استان شروع شده و باید به سرعت در سایر شهرهای ساحلی مازندران گسترش یابد.

وی ادامه داد: ما می توانیم ظرف مدت ۴ سال بیش از هزار قفس دریایی در سواحل استان ایجاد کنیم.

گفتنی است فاز اول پروژه ساحل سبز بابلسر با هزینه ای بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان اجرا گردید که ۸ فاز دیگر آن در آینده احداثخواهد شد.

هم چنین استاندار مازندران پیش از این مراسم از برخی پروژه های شهری، خدماتی و گردشگری شهر بابلسر بازدید نمود.

ایجاد اشتغال پرورش ماهی درآمد دولت زیبایی شهروند فضای سبز گردشگری معاون بابلسر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر