کد خبر: 138738 A

معاون امور عمرانی استاندار مازندران خبر داد:

سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین المللی تخصصی علوم زمین با محوریت علوم زمین و توسعه پایدار در مازندران برگزار می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار مازندران گفت: سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین المللی تخصصی علوم زمین با محوریت علوم زمین و توسعه پایدار در مازندران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا از ساری، علی نبیان زمان برگزاری این کنگره را ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه امسال اعلام کرد و افزود: مسائلی با موضوع ژئومکانیک، ژئوتکنیک، زمین‌شناسی شهری، زمین ریاضی، انتخاب ساختگاه، دفن زباله، آتشفشان، زمین لغزش، سیل و فرونشست در این کنگره به بحثو تبادل نظر گذاشته خواهد شد.

وی بیان داشت: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در راستای تحقق وظایف حاکمیتی در انجام پژوهش و بررسی‌های علمی و فنی در حوزه علوم زمین، این گردهمایی را با حضور اساتید، اندیشمندان، پیشکسوتان، دانشجویان و علاقه مندان عرصه زمین‌شناسی برگزار می‌نماید.

نبیان دستاوردهای این کنگره را به عنوان یکی از معتبر‌ترین مراجع و مستندات علمی، مهم و قابل استناد دانست و افزود: یقیناً برگزاری این دوره از گردهمایی با حضور اساتید و صاحب نظران به نام داخلی و بین المللی، افقی جدید در گستره علوم زمین در عرصه منطقه‌ای و کشوری و در تعامل با دانش جهانی ترسیم خواهد نمود.

معاون عمرانی استاندار مازندران با بیان اینکه مقالات متعددی به دبیرخانه همایش ارسال شده است، تصریح کرد: زمان اعلام پذیرش مقالات دهم بهمن ماه خواهد بود.

آتشفشان پیشکسوتان توسعه پایدار زباله زمین سیل مازندران کنگره ساری علوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر