کد خبر: 138741 A

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه کشور:

معاون اداری، مالی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه از از بازسازی و نوسازی ۲۵۰۰ بعقه در کشور خبرداد.

معاون اداری، مالی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه از از بازسازی و نوسازی ۲۵۰۰ بعقه در کشور خبرداد.

به گزارش ایلنا از آمل، حمیدرضا ابراهیمی شامگاه سه‌شنبه در آئین افتتاحیه بقعه بازسازی شده ناصرالحق در آمل در اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت مکانی درشان صاحب بقعه یادآور شد: براساس این تدبیر معظم‌له در این امر تلاش در خور ایشان تدارک دیده شد.

وی اعلام کرد: تاکنون سازمان اوقاف یک‌هزار بقعه مشابه این را بازسازی و نوسازی کرده است.

ابراهیمی با بیان اینکه هم‌اکنون ۲ هزار و ۵۰۰ بقعه از ۸ هزار و ۵۱ بقعه در کشور عملیات اجرایی آن در دست اجرا است، افزود: همه تامین اعتبارات این بقعه‌ها از نذورات، کمک‌های مردمی و خیرین صورت می‌گیرد.

معاون اداری، مالی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه بیان داشت: بازسازی و مرمت این بقعه‌ها برای رفع نیاز اهالی و زائران است.

وی در اشاره به برگزاری همایش بین‌الملی ناصر کبیر در استان مازندران به منظور معرفی این شخصیت و عالم دینی بیان کرد و گفت: در این همایش مجموعه مقالات ارائه‌شده در یک کتابی چاپ و به مدعوین در همایش اهدا شد.

ابراهیمی مازندران را به عنوان دومین استان کشور در داشتن بیشترین بقاع متبرکه بیان و عنوان کرد: سازمان اوقاف با دعوت از افرادی که تمکن مالی دارند برای آبادانی و بازسازی این بقعه‌های متبرکه تلاش کنند.

این مسئول با تاکید براینکه با توجه به وضعیت اقتصادی و کمبود بودجه مسئولان استانی نیز در حد توان اعتبارات دولتی برای این بقاع به کار ببرند، خاطرنشان کرد: با تاکیدات مقام معظم رهبری بر تبدیل کردن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و اجرای کارهای فرهنگی در بقاع و امام‌زادگان ما این دو کار در کشور صورت گیرد.

استان کشور استان مازندران اوقاف و امور خیریه بودجه کمک های مردمی معاون مقام معظم رهبری بقعه نوسازی بازسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر