کد خبر: 139542 A

مدیرعامل شرکت گاز مازندران خبرداد:

همزمان با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر امسال ۷۲ روستا و یک شهر استان مازندران از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل شرکت مازندران گفت: همزمان با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر امسال ۷۲ روستا و یک شهر استان مازندران از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش ایلنا، محسن عرب‌مقصودی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه گازرسانی شش روستای بخش پائین خیابان لیتکوه بخش مرکزی شهرستان آمل با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ یک از روستا‌ها و شهرهای مازندران از نعمت گاز برخوردار نبودند، یادآور شد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی خدمات روستا‌ها و شهر‌ها آغاز و هم‌اکنون اکثر روستاهای این استان گازدار شدند.

وی با تاکید براینکه خدمات‌رسانی به این مردم کارهای عمرانی از سوی مسئولان امر به برکت خون شهدا و انقلاب ما است، اظهار داشت: به برکت این شهدا تاکنون بیش از ۱۵ هزرا لوله‌گذاری گاز در استان مازندران صورت گرفته است.

عرب‌مقصودی از نصب ۶۱۳ هزار و ۲۰۰ علمک گاز بر روی شبکه این استان بیان و عنوان کرد: هم‌اکنون ۴۸ شهر استان مازندران گازدار و ۵ شهر دیگر عملیات اجرایی گازرسانی در حال اجراست.

این مسئول با اشاره به اینکه ضریب گازرسانی خانوار شهری این استان به ۹۸/۷درصد رسیده است، تصریح کرد: با وجود ۲هزار و ۹۲۱ روستا در این استان حدود یک‌هزار و ۸۵۳ روستا امکان گازرسانی بوده است.

وی با بیان اینکه تاکنون یک‌هزار و ۴۵۶ روستا از نعمت گاز بهره‌مند شدند، افزود: هم‌اکنون پیمانکاران در ۲۹۶ روستای این استان مشغول به کار هستند که ضریب نفوذ خانوار روستایی ۷۸ درصد است.

عرب‌مقصودی از بهره‌برداری ۷۲ روستا و یک شهر گازرسانی در دهه فجر امسال خبرداد و گفت: در این ایام ۱۴ هزار و ۴۳۳ خانوار روستایی با اعتباری بالغ بر ۳۷۲ میلیارد تومان گازدار می‌شوند.

استان مازندران انقلاب پیروزی انقلاب اسلامی خانوار روستایی خانوار شهری خدمات رسانی دهه فجر گاز مازندران روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر